top
Aktualności UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA

Informujemy, że od 28 grudnia rozpoczynamy coroczną wizytę pasterską tzw. kolędę. Jest to okazja do przyjęcia Bożego błogosławieństwa w domu oraz zacieśnienia więzi ze wspólnotą Kościoła, która jest naszym domem. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża, świec, Pisma Świętego, kropidła, naczynia z wodą święconą, którą można nabyć w świątyni, a młodzież i dzieci – zeszyt z katechezy szkolnej. Odwiedziny wiernych rozpoczynamy od godziny 16.00

31 grudnia o godzinie 16.00 rozpocznie się w naszej parafii Oaza Modlitwy, która zakończy się Mszą świętą o północy. W programie między innymi:

  • namiot spotkania,
  •  konferencja tematyczna,
  • pierwsze nieszpory z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

W ostatnim dniu starego roku o godzinie 17.00 będzie celebrowana Msza święta dziękczynna, a po niej nabożeństwo eucharystyczne.

Informujemy, że za publiczne odśpiewanie hymnu CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY w ostatnim dniu starego roku, oraz hymnu O STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ w pierwszym dniu Nowego Roku, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

  • Komunia eucharystyczna,
  • modlitwa według intencji papieża,
  • wyzbycie się upodobania, przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

w niedzielę 1 stycznia o godzinie 15.30 będziemy celebrować drugie nieszpory z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przypominamy, że nieszpory w naszej parafii odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.