top
Aktualności NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

Trwa coroczna wizyta pasterska tzw. kolęda. Jest to okazja do przyjęcia Bożego błogosławieństwa w domu oraz zacieśnienia więzi ze wspólnotą Kościoła, która jest naszym domem. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża, świec, Pisma Świętego, kropidła, naczynia z wodą święconą, którą można nabyć w świątyni, a młodzież i dzieci – zeszyt z katechezy szkolnej. Odwiedziny wiernych rozpoczynamy od godziny 16.00, w sobotę o 10.00

W najbliższy piątek obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, z tej okazji dokonamy błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów. Kadzidło można spalić podczas wieczornej modlitwy, by jego woń napełniła dom.

Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca; okazja do spowiedzi będzie około pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Mimo piątkowej uroczystości odwiedziny chorych będą miały miejsce jak zwykle w godzinach przedpołudniowych.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia. Pobłogosławimy wówczas wodę, którą zostaniemy pokropieni na pamiątkę naszego chrztu, woda posłuży także do pokropienia nas i naszych domów w czasie kolędy.   

W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.