top
Aktualności Pomoc dla Marcina

Pomoc dla Marcina

W najbliższą niedzielę (31 stycznia) Parafialna Akcja Charytatywna – jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca – przeprowadzi zbiórkę datków na pomoc charytatywną. W tym miesiącu zebrane środki przekażemy na leczenie i rehabilitację chorego na stwardnienie zanikowe boczne naszego 26-letniego Parafianina – Marcina.U Marcina, w czerwcu 2020 roku, zdiagnozowano bardzo ciężką, nieuleczalną chorobę – stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Niestety, choroby tej (na czas obecny) nie można wyleczyć, można jedynie spowolnić jej rozwój poprzez podanie leku w pierwszej fazie choroby oraz stosowanie odpowiedniej diety i rehabilitacji. Marcin, na tę chwilę, ma duży problem z chodzeniem, także z rękoma, nie jest w stanie utrzymać w nich choćby sztućców, potrzebuje pomocy osób trzecich w podstawowych czynnościach.
Aby pomóc Marcinowi prowadzona jest zbiórka pieniędzy na stronie pomagam.pl (link do zbiórki: https://pomagam.pl/nadziejadlamarcina/)
Prowadzona jest także strona na Facebook – jedna z informacjami o leczeniu Marcina: https://www.facebook.com/NadziejaDlaMarcina, druga z licytacjami rożnych przedmiotów, których sprzedaż zasila konto zbiorki na pomagam.plhttps://www.facebook.com/groups/nadziejadlamarcina