top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.01.2021 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.01.2021 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 I 2021 roku – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, która przypomina nam o konieczności bycia otwartymi na to, co mówi do nas Pan Bóg. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie Dniem modlitewnej i materialnej solidarności z Chorwacją, którą 29 grudnia 2020 roku nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Po Mszach świętych przeprowadzana jest zbiórka datków na pomoc Chorwacji. W imieniu Poszkodowanych dziękujemy za wsparcie.
  2. W tym tygodniu: w poniedziałek – 25.01 – Święto Nawrócenia św. Pawła, we wtorek – 26.01 – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, w czwartek – 28.01 – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  3. Przed nami ostanie dwa dni tegorocznej wizyty duszpasterskiej, z którą w tym roku udajemy się tylko do Parafian, którzy wcześniej zgłosili chęć przyjęcia kolędowego błogosławieństwa na 2021 rok. Program wizyty duszpasterskiej został zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii (www.duch-swiety.pl) oraz na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Istnieje jeszcze możliwość zapisywania się na Kolędę uzupełniającą, która odbędzie się w najbliższy wtorek (26.01) od godziny 16.00. W czasie trwania Kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano (w godz. 8.00-9.00).
  4. W przyszłą niedzielę (31.01) zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 12.00 wszystkie dzieci, które w tym roku chcą przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii. Po Sumie odbędzie się spotkanie organizacyjne – z udziałem rodziców (opiekunów prawnych).
  5. Niedzielne Msze święte oraz liturgie pogrzebowe z naszej świątyni transmitowane są przez Internet. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=9fqyy8VBEOY.
  6. Dziękujemy serdecznie wszystkim Parafianom i Przyjaciołom, którzy wykazują troskę o nasza parafię – zarówno w wymiarze duchowym, jak i materialnym. Świetlica ORATORIUM składa serdecznie podziękowania za przekazywanie 1% z podatku na jej rzecz.
  7. Za tydzień Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi zbiórkę datków, które w tym miesiącu przekażemy na leczenie i rehabilitację chorego na stwardnienie zanikowe boczne naszego 26-letniego Parafianina – Marcina. Więcej informacji na temat możliwości pomocy Marcinowi znajdziemy na ulotkach, które są wyłożone pod chórem. Po niedzieli informacje na ten temat zostaną zamieszczone również na parafialnej stronie internetowej i profilu Facebook.  
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  9. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom, Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask od Pana Boga i życzliwości ze strony ludzi.
  10. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Romana Reszczyńskiego (l. 51), Śp. Krystyny Wysockiej (l. 98) i Śp. Czesławy Płocha (l. 77). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…