top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.01.2021 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.01.2021 ROKU

            OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 I 2021 roku – IV NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Trędowatych. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 2.02 – Święto Ofiarowania Pańskiego, w piątek – 5.02 – wspomnienie św. Agaty, w sobotę – 6.02 – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy męczeństwa.
W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca (godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 w dolnym kościele), I piątek miesiąca (odwiedziny Osób chorych i starszych od godziny 9.00; Osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z posługi prosimy o kontakt w tej sprawie) oraz I sobota miesiąca (o godzinie 16.15 modlitwa różańcowa w dolnym kościele, po Mszy świętej spotkanie Koła Żywego Różańca).

2. Przypadające w najbliższy wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego(tradycyjnie nazywane  Świętem Matki Bożej Gromniczej) jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego (dniem modlitw w intencji osób powołanych do życia zakonnego, i o nowe powołania). Pamiętajmy w naszych modlitwach o Siostrach i Braciach zakonnych – szczególnie o tych, których zgromadzenia mają swe domy na terenie naszej parafii. Msze święte z obrzędem błogosławieństwa gromnic będą sprawowane 2 lutego o godzinach: 6.30 (Karmel), 9.00 i 17.00 (górny kościół). Wychodząc tego dnia ze świątyni będziemy mogli złożyć ofiarę na rzecz zakonów kontemplacyjnych z terenu naszej diecezji.

3. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterskąKolędę. Dzisiaj – w ramach homilii – jej podsumowanie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy zaprosili nas z Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy za wiele życzliwości. Upraszamy dla wszystkich naszych Parafian obfitości Bożych darów w 2021 roku! Dziękujemy również za przekazane na rzecz parafii ofiary, także te złożone w kopertach w kościele, czy przelewem bankowym. Mamy nadzieję, że niebawem uda nam się zrealizować (już wcześniej planowaną, ale przez pandemię zawieszoną) inwestycję związaną z montażem w kościele nowych ekranów z systemem multimedialnym.

4. Po dzisiejszej Mszy świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców (opiekunów prawnych) i ich dzieci – przygotowujących się w do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku w naszej parafii.

5. Niedzielne Msze święte oraz liturgie pogrzebowe z naszej świątyni transmitowane są przez Internet.

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=tFmXOuRmlkc.

6. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj zbiórkę datków, które tym razem przekażemy na leczenie i rehabilitację chorego na stwardnienie zanikowe boczne naszego 26-letniego Parafianina – Marcina. Więcej informacji na temat możliwości pomocy Marcinowi znajdziemy na ulotkach, które są wyłożone pod chórem oraz na tablicy ogłoszeń przed świątynią i na parafialnej stronie internetowej oraz profilu Facebook.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.

8. Wszystkim Parafianom oraz Gościom, Solenizantom i Jubilatom życzymy dużo miłości i pokoju.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Ewę Bożenda (l. 78), Śp. Teresę Tarasiuk (l. 95),  Śp. Macieja Włodarczyka (l. 9) i Śp. Bożenę Ryniec (l. 53). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…