top
Aktualności OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 października 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 października 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 października 2017 roku
1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w dniu wczorajszym odbyła się uroczystość wprowadzenia w urząd naszego nowego Proboszcza – Księdza Sebastiana Osińskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy zespołowi muzycznemu, liturgicznej służbie ołtarza i wszystkim osobom zaangażowanym.
2. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 12.00 będziemy dziękowali za kierowanie parafią przez ponad 22 lata naszemu dotychczasowemu Proboszczowi – Księdzu Kanonikowi Dionizemu Lewandowskiemu. Niech Bóg błogosławi Księdzu Kanonikowi – od wczoraj rezydentowi – na dalsze lata bycia z nami. Bóg zapłać!
3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec – w październiku – zawsze po wieczornej Mszy świętej. Dzieci zbierają konkursowe kartki różańcowe.
4. Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i do Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy o modlitwie wypominkowej. Wypominki to jedna z najbardziej popularnych form modlitwy błagalnej za zmarłych, której tradycja sięga X wieku.
Kartki wspominkowe znajdują się pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
5. W najbliższą sobotę, tj. 28 października w dolnym kościele o godzinie 9.00 sprawowana będzie Eucharystia z udziałem Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
Tego dnia również Pensjonat i Klub Jeździecki „Michelin” organizuje tradycyjne święto ku czci św. Huberta, czyli tzw. „Hubertusa”. O godzinie 13.00 sprawowana będzie przed naszym kościołem Msza święta polowa – z udziałem jeźdźców i koni. Około godziny 15.00 na łąkach za rzeką (w Nowej Wsi) planowana jest „gonitwa za lisem”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy.
6. W sobotę – 28 października – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. To wspólna uroczystość dla wszystkich kościołów, które zostały konsekrowane.
Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów.
7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jadwigi Sikorskiej. Wieczny odpoczynek…