top
Aktualności OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  29 X 2017 roku

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

  1. W miniony piątek i sobotę nasz Parafialny Zespół Dziecięcy NA DUCHOWĄ NUTĘ brał udział w X Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej DEO GRATIAS, odbywającym się w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa we Włocławku. Gratulujemy naszemu zespołowi zdobycia Nagrody Specjalnej i dziękujemy, że tak pięknie wpisuje się w nasze życie parafialne i godnie nas reprezentuje!
  2. Do wtorku (włącznie) ostatnie wspólne październikowe modlitwy różańcowe – po wieczornych Mszach św. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 rozwiązanie konkursu różańcowego dla dzieci. Zwycięzcom gratulujemy pobożności i wytrwałości. Rodzicom – opiekunom dziękujemy za troskę i wychowawczą odpowiedzialność.
  3. Przed nami piękny i refleksyjny czas. Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych (1 listopada) i do Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada). Pamiętajmy o modlitwie wypominkowej. Można zamawiać wypominki: tzw. jednorazowe – odczytywane na cmentarzu podczas procesji 1 listopada oraz wypominki całoroczne – modlimy się nimi przed poszczególnymi Mszami świętymi w każdą niedzielę roku. Kartki wypominkowe znajdują się pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
  4. Porządek nabożeństw 1 listopada: 7.30 – Karmel (Msza św.), 9.00 – kościół (Msza św.), 12.00 – cmentarz (procesja i Msza św.). Ofiary złożone tego dnia na tacę i do puszek są przeznaczone na WSD we Włocławku.
  5. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: wzbudzenie intencji jego otrzymania; bycie w stanie łaski uświęcającej; wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; przyjęcie w tym dniu Komunii Św.; odnowienie naszej jedności z Kościołem poprzez odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.
  6. Dzisiaj po wszystkich Msza świętych (przy wyjściu ze świątyni) możemy poprzeć obywatelski projekt ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
  7. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się od godziny 9.00. Spowiedź święta od godziny 16.00. W sobotę – 4 listopada – wspomnienie liturgiczne św. Karola Boromeusza, biskupa. To także I sobota miesiąca. Comiesięczna modlitwa i spotkanie Koła Żywego Różańca od godziny 16.15 w dolnym kościele.
  8. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj przed kościołem zbiórkę ofiar na rzecz najbardziej potrzebujących spośród nas. Dziękujemy za wsparcie i złożone ofiary.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pokoju w sercu oraz zdrowia.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby Zmarłych: Henryka Skoczylasa (l. 67), Oliwiera Węgrzynowskiego (l. 8) i Tomasza Daniela Tuchorskiego (l. 31). Wieczny odpoczynek…