top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.04.2018 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.04.2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 IV 2018 roku –  V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. W tym tygodniu w liturgii przypadają:

– we wtorek (1 maja) – wspomnienie dowolne świętego Józefa Rzemieślnika;

– w środę (2 maja) – wspomnienie świętego Atanazego;

– w czwartek (3 maja) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej PolskiMsze Święte będą sprawowane tego dnia według porządku niedzielnego, o godzinie 12.00 Msza Święta za Ojczyznę;

– w piątek (4 maja) – wspomnienie świętego Floriana;

– w sobotę (5 maja) – wspomnienie dowolne świętego Stanisława Kazimierczyka.

Ponadto:

– I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych do służby Bogu w Jego Kościele oraz o nowe liczne powołania);

I piątek miesiąca (od godziny 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych, od godziny 16.30 spowiedź);

I sobota miesiąca (wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi, dzień adopcji dziecka poczętego, spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca).

  1. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będą one się obywały przez cały miesiąc po wieczornych Mszach Świętych. Bardzo serdecznie zapraszamy do brania udziału w tym tradycyjnym polskim nabożeństwie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Na terenie naszej diecezji – ówczesnej kujawsko-kaliskiej – wprowadził to nabożeństwo w 1859 roku biskup Jan Michał Marszewski.
  2. Z kalendarza świeckiego: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Święto Konstytucji 3-go Maja.
  3. Zgodnie z treścią odczytywanego dzisiaj Dekretu naszego Pasterza – Biskupa Wiesława Meringa – w najbliższy piątek (4.05) wierni przebywający na terenie diecezji włocławskiej otrzymują dyspensę od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz od zachowania pokutnego charakteru piątku.
  4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” – zachęcamy do lektury, możemy też wesprzeć ofiarą Parafialną Akcję Charytatywną, która przeprowadza comiesięczną zbiórkę ofiar na bony żywnościowe i inną pomoc dla najbiedniejszych spośród nas. Dziękujemy za wsparcie.
  5. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian i Gości! Życzymy radosnych i bezpiecznych dni długiego weekendu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy dużo światła Ducha Świętego.
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Bronisława Rosiaka (l. 68) i Śp. Stefana Wieczorkiewicza (l. 84). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz