top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.04.2018 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.04.2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 IV 2018 roku –  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiejsza – IV Niedziela Wielkanocna – w Kościele nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. To dzień szczególnej modlitwy o powołania. Praktykę modlitwy Kościoła w intencji powołań do stanu kapłańskiego i życia zakonnego ustanowił w 1964 roku papież Paweł VI.
    Na terenie naszej parafii znajdują się dwa formacyjne domy zakonne. Swój nowicjat (jeden z etapów przygotowujących do złożenia wieczystych ślubów zakonnych) odbywają: Siostry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi (przy ul. Parkowej) oraz Bracia Pocieszyciele z Getsemani (przy ul. Strzeleckiej). W Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku przygotowuje się do kapłaństwa nasz parafianin – kleryk Michał Banaszewski. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i prośmy o nowe powołania do służby Bogu z naszej parafii.
  1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
  2. W tym tygodniu przypadają:

– w poniedziałek – Uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski;

– w środę – Święto Świętego Marka Ewangelisty.

  1. Zgodnie z informacją przekazaną podczas ostatniego spotkania formacyjnego, w tym tygodniu odbędą się egzaminy młodzieży, która w tym roku chce przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej (bierzmowanie) w naszej parafii. Informacji w tym zakresie udziela ks. Robert.
  2. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę – w ramach tacy inwestycyjnej – ofiary. Zebrano ponad 5800 złotych.
  3. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy do lektury.
  4. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian i Gości! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Anny Modrzejewskiej (l. 76). Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

                                  ks. Sebastian Osiński, proboszcz