top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.04.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.04.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 IV 2018 roku –  III NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który w tym roku przebiega pod hasłem „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22). Nasza parafia włącza się diecezjalne obchody Tygodnia Biblijnego. Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje Biblijne dla wszystkich miłośników Pisma Świętego. Od poniedziałku do środy (16-18 kwietnia) o godz. 19.00 w górnym kościele sprawowane będą Msze Święte, podczas których homilie będzie głosił biblista ks. dr Marek Raszewski – opiekun Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II.
  2. Dzisiaj na Mszę Świętą o godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania, którego w naszej parafii w tym roku – 1 czerwca – udzieli Ksiądz Biskup Wiesław Mering.
  3. Za tydzień na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają błogosławieństwo gromnic i odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
  4. Dziękujemy za złożone dzisiaj – w ramach tacy inwestycyjnej – ofiary. Dziękujemy za każdą formę troski o nasze wspólne dobro. Niebawem będzie można zapoznać się z kolejnym zakończonym etapem prac remontowych – między innymi w mieszkaniu wikariuszowskim. Dziękujemy też za dbałość o nasz cmentarz parafialny i za wspólną modlitwę w minioną niedzielę na cmentarzu.
  5. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  6. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian i Gości! Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy Bożej opiece. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12.00 będziemy się modlili za ks. wikariusza Roberta Kaczmarka, który swoje imieniny świętował będzie w najbliższy wtorek (17 kwietnia).
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Ireny Siedleckiej (l. 92). We wtorek (17.04) o godzinie 12.00 sprawowana będzie Msza Święta pogrzebowa za Śp. Annę Cecylię Modrzejewską (l. 76). Po Eucharystii odbędzie się eksportacja na cmentarz parafialny w Śmiłowicach. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

ks. Sebastian Osiński, proboszcz