top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.10.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.10.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 X 2018 roku – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj – pod hasłem Przerwać milczenie – przeżywamy 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  2. Po Mszy Świętej o godzinie 16.00 i nabożeństwie różańcowym odbędzie się dzisiaj spotkanie formacyjno-organizacyjne dla osób chcących przyjąć w aktualnym roku szkolnym sakrament bierzmowania w naszej parafii oraz dla ich rodziców (opiekunów prawnych).
  3. Przed nami ostatnie w tym roku październikowe nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy na wspólną modlitwę każdego dnia po wieczornej Eucharystii. W najbliższą środę nastąpi ostateczne wylosowanie figurek Matki Najświętszej, które każdego dnia października były zabierane do poszczególnych rodzin naszej parafii. Zostaną też rozlosowane inne nagrody. Zapraszamy!
  4. Trwa jeszcze czas zamawiania za naszych Zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych oraz całorocznych. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. W czwartek – 1 listopada – będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Świętego tego dnia będą sprawowane o godzinach: 7.30 (Karmel), 9.00 (kościół parafialny) i 12.00 (cmentarz parafialny). Eucharystia na cmentarzu będzie poprzedzona procesją i modlitwą wypominkową za zmarłych. Zebrane tego dnia w kościele i na cmentarzu ofiary przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku.
  6. W piątek – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to również I piątek miesiąca. Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną od godziny 9.00. Spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 w kościele. W I sobotę miesiąca od godziny 16.15 comiesięczne modlitwy Koła Żywego Różańca i po Mszy Świętej spotkanie.
  7. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych – za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
   2 listopada – we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych – za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
   Aby uzyskać odpust zupełny za zmarłych, należy też spełnić zwykłe warunki odpustu zupełnego. Są to: stan łaski uświęcającej (niekoniecznie zawsze spowiedź); przyjęcie Komunii Świętej; w modlitwa w intencjach, które na każdy miesiąc wyznacza Ojciec Święty (nie trzeba ich znać, wystarczy wzbudzić taką intencję); wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
   W dniach od 2 do 8 listopada po wieczornych Mszach Świętych będziemy się modlili w naszym kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z naszych rodzin i wspólnoty parafialnej.
  1. Za przeprowadzenie w miniony piątek (26 października) w Szkole Podstawowej nr 19 we Włocławku niecodziennej lekcji religii poświęconej osobie Świętego Jana Pawła II dziękujemy organizatorom: Pani Andżelice Uzarczyk oraz Ks. Jakubowi Nowakowskiemu. Dziękujemy również za zaangażowanie uczniom i wolontariuszom, a także za oprawę muzyczną Panu Organiście Ryszardowi Augustyniakowi. Gratulujemy też zwycięzcom konkursu szkolnego: „Jan Paweł II – Patriota”. Fotorelację z tego wydarzenia znajdziemy na profilu Facebook naszej parafii – Parafia Ducha Świętego we Włocławku – Michelin: https://www.facebook.com/pages/category/Catholic-Church/Parafia-Ducha-%C5%9Awi%C4%99tego-we-W%C5%82oc%C5%82awku-Michelin-317622252349344/.
  2. Wraz z Klubem Jeździeckim MICHELIN zapraszamy w najbliższą sobotę (3.11) na Mszę Świętą polową ku czci św. Huberta. O godzinie 13.00 przed naszym kościołem sprawowana będzie Eucharystia z udziałem jeźdźców oraz ich podopiecznych – koni. Zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie, podczas którego Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Włodarczyk, były wikariusz naszej parafii!
  3. Tradycyjnie – w ostatnią niedzielę miesiąca, a jest nią dzisiejsza niedziela – Parafialna Akcja Charytatywna przy wyjściu z kościoła zbiera datki na bony żywnościowe dla najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
  4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019.
  5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga!
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Andrzeja Gajewskiego (l. 61). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz