top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.10.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.10.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 X 2018 roku – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA MISYJNA

  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną, którą rozpoczynamy czas szczególnych modlitw w intencji misji i misjonarzy. Hasłem tegorocznego Tygodnia Misyjnego są słowa: „Pełni Ducha i posłani”. Cieszymy się w naszej parafii obecnością ojca Mariusza Bartuziego ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojców Białych. Dziękujemy ojcu Mariuszowi za głoszone Słowo Boże i dzielenie się z nami swoim doświadczeniem pracy na misjach. Wychodząc ze świątyni możemy wesprzeć ofiarą misyjną działalność Ojców Białych oraz nabyć czasopismo „Głos Afryki” i kalendarze misyjne. Także złożone dzisiaj na tacę ofiary przekazujemy na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych.
  2. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 22 października – Uroczystość Świętego Jana Pawła II – który jest patronem naszego województwa. Jutro po zakończeniu nabożeństwa różańcowego zapalimy znicze i odśpiewamy „Barkę” przed stojącym na placu kościelnym pomnikiem św. Jana Pawła II.
  3. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Odbywają się one każdego dnia po wieczornej Eucharystii.
  4. Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. W Drugiej Księdze Machabejskiej możemy przeczytać, iż książę izraelski Juda za swoich poległych żołnierzy złożył ofiarę przebłagalną w świątyni, aby zostali uwolnieni od grzechu. Jak powie dalej Słowo Boże: bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmartwychwstaniu (2 Mch 12, 43-46). Zachęcamy do zamawiania za naszych Zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych (którymi będziemy się modlili 1 listopada na naszym cmentarzu) oraz całorocznych (którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi Mszami Świętymi przez cały rok). Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Celem uniknięcia pomyłek, prosimy o zapisywanie imion i nazwisk naszych Zmarłych w mianowniku.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godzinie 16.00 zapraszamy osoby chcące przystąpić w naszej parafii w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców (opiekunów prawnych). Po zakończonej Eucharystii i nabożeństwie różańcowym odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne.
  6. W minionym tygodniu – w ramach tacy inwestycyjnej – zebrano ofiary w wysokości 5 486 złotych. Bardzo dziękujemy za życzliwość i troskę o sprawy gospodarcze naszej parafii.
  7. W dniu wczorajszym w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku odbył się XI Orioński Festiwal Piosenki Religijnej Deo Gratias. W konkursie wziął udział także nasz zespół parafialny Na Duchową Nutę. Gratulujemy Zespołowi zajęcia I miejsca.
  8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019.
  9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pogody ducha i pokoju serca!
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Piotra Świątkowskiego (l. 60). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz