top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.11.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.11.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 XI 2018 roku – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z kalendarza liturgicznego: w piątek – 9 listopada – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w sobotę – 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego.
 2. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Do 8 listopada po wieczornych Mszach Świętych modlimy się w naszym kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z naszych rodzin i wspólnoty parafialnej.
 3. 7 listopada (środa) o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego w 79. rocznicę aresztowania przez hitlerowców bł. bp. Michała Kozala. Po Mszy św. procesja ulicami miasta do miejsca uwięzienia bł. bp. Michała Kozala i współtowarzyszy jego męczeństwa.
 4. Od przyszłej niedzieli – przed Mszami Świętymi o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00 – będziemy się modlili nowymi wypominkami rocznymi za naszych zmarłych. Można jeszcze zgłaszać imiona i nazwiska bliskich zmarłych do modlitw wypominkowych.
 5. Zrodziła się myśl, aby – celem wspólnego i jednocześnie twórczego zorganizowania czasu – powołać do istnienia Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora. Wszystkich seniorów młodszych i starszych zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 7 listopada (środa) o godzinie 16.00 w Świetlicy ORATORIUM.
 6. W najbliższą sobotę – 10 listopada – wraz ze Wspólnotą Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej zapraszamy na modlitwę w dolnym kościele. O godzinie 9.00 Eucharystia, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zakończenie modlitw o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 7. W sobotę 10 listopada o godzinie 9.00 odbędzie się w górnym kościele kolejne spotkanie ministrantów. Zbiórka będzie dotyczyła najbliższych obłóczyn ministranckich. Obecność ministrantów starszych, młodszych oraz kandydatów obowiązkowa!
 8. W najbliższą niedzielę – 11 listopada – przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Centralne obchody tejże rocznicy w Diecezji Włocławskiej rozpoczną się 10 listopada, o godzinie 19.00 otwarciem okolicznościowej wystawy w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku. Wystawa „Za Ojczyznę Wolną i za Cara Imperatora módlmy się…” opowiada o dziejach diecezji włocławskiej w latach niewoli narodowej (1795 – 1918). O godzinie 20.00 w auli muzeum rozpocznie się koncert fortepianowy „Polska Chopina”. Po koncercie o godzinie 21.00 w Katedrze włocławskiej, będzie miała miejsce wspólna modlitwa apelowa w intencji wszystkich, którzy przyczynili się do odzyskania wolności przez Polskę oraz za naszą Ojczyznę i sprawujących w niej władzę.
  11 listopada o godz. 10.00 przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności we Włocławku odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Canto. Następnie o godz. 10.30. uczestnicy przejdą ze 100-metrową flagą państwową do Bazyliki Katedralnej, gdzie o godz. 11.00 rozpocznie się koncert Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego.
  W Bazylice Katedralnej we Włocławku o godz. 12.00 zostanie odśpiewany hymn Polski, a następnie zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Wiesława Meringa, podczas której poświęcona zostanie okolicznościowa tablica na murach katedry.
  W Centrum Kultury „Browar B.”, ul. Łęgska 28 o godz. 18.00 rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej. Koncert „Polskie pieśni i piosenki”.
  We włocławskiej katedrze, w niedzielę 18 listopada o godz. 19.00 odbędzie się wyjątkowy koncert. Po raz pierwszy we Włocławku wystąpi Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki chóralnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.
 1. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca. Składane tego dnia na tacę inwestycyjną ofiary przeznaczymy na bieżące i planowane parafialne prace gospodarcze.
 2. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich naszych Gości oraz Parafian. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje święta – imieniny, urodziny lub inne jubileusze – życzymy obfitości Bożych darów na każdy dzień!

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz