top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.07.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.07.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 VII 2019 roku – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (29.07) – wspomnienie św. Marty, w środę (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w czwartek (1.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
    Przed nami I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartek – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bogu. W piątek od godziny 9.00 odwiedzimy w domach osoby chore i w podeszłym wieku; spowiedź I-piątkowa od godziny 17.30. W sobotę – odnowienie adopcji dziecka poczętego oraz spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca o godzinie 17.15 (w dolnym kościele).
  1. 1 sierpnia przypada 75. rocznica wybuchy Powstania Warszawskiego. W najbliższy czwartek o godzinie 17.00 przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w Parku im. Władysława Łokietka odbędą się uroczystości miejskie.
  2. Drugi miesiąc wakacji (tradycyjnie) jest okazją do podjęcia abstynencji. W tym roku hasło miesiąca trzeźwości brzmi: „Młodzi trzeźwi i wolni”. W świątyni możemy dzisiaj wysłuchać słów Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Wspierajmy modlitwą osoby uzależnione i ich bliskich!
  3. Od poniedziałku do piątku w Świetlicy Oratorium odbywają się – w godzinach 9.00-14.00 – zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą Świetlicę. W tym tygodniu składamy serdeczne podziękowania firmie Bis Media Łosowska.
  4. W lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj comiesięczną zbiórkę ofiar na pomoc najbiedniejszym spośród nas. Dziękujemy za wspieranie tej – trwającej już od wielu lat – inicjatywy.
  6. Życzymy wszystkim bezpiecznego i radosnego tygodnia wypoczynku i pracy! Pozdrawiamy Gości, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia!
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Czesławy Grech (l. 75). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej, dla której prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz