top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.07.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.07.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 VII 2019 roku – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (22.07) – święto św. Marii Magdaleny, we wtorek (23.07) – święto św. Brygidy (Patronki Europy), w środę (24.07) – wspomnienie św. Kingi, w czwartek (25.07) – święto św. Jakuba – Apostoła, w piątek (26.07) – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P.
  2. Dzisiaj rozpoczęliśmy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Eucharystii błogosławimy pojazdy. Składane przy tej okazji ofiary są wsparciem misjonarzy w zakupie środków transportu.
  3. W lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  4. Od poniedziałku do piątku w Świetlicy Oratorium odbywają się – w godzinach 9.00-14.00 – zajęcia dla dzieci i młodzieży.
  5. W kancelarii Parafii Katedralnej trwają zapisy na 31. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę, która odbędzie się od 6 do 13 sierpnia.
  6. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 5 482 złote. Wraz z księdzem Patrykiem dziękujemy Panom: Ryszardowi Fornalewiczowi, Marianowi Wojciechowskiemu, Ryszardowi Augustyniakowi, Wojciechowi Bojańczykowi, Maksymilianowi Fornalewiczowi i Wiktorowi Olszewskiemu, za wspólną pracę przy konserwacji (malowaniu) ogrodzenia okalającego teren przykościelny!
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  8. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia wypoczynku i pracy! Pamiętamy o Gościach, Solenizantach i Jubilatach tego tygodnia! Szczególnie pozdrawiamy ks. Jakuba, który w czwartek będzie świętował swoje imieniny oraz Dziadków – którym patronują św. Joachim i Anna.
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Piotra Ziółkowskiego (l. 50), Śp. Stefana Oblizajka (l. 87) i Śp. Władysława Najlepszego (l. 79). Łączymy się w modlitwie z bliskim osób zmarłych, dla których prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz