top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.08.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.08.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 VIII 2019 roku – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (6.08) – Święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek (8.08) – wspomnienie św. Dominika, w piątek (9.08) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy, w sobotę (10.08) – Święto św. Wawrzyńca.
  2. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas z Włocławka w terminie 28 września – 6 października 2019 roku, organizuje 9-dniową pielgrzymkę do Włoch. W programie: Wenecja, Padwa, Asyż, Rzym, Watykan (audiencja generalna z papieżem Franciszkiem), Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Manoppello i Loreto. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt w zakrystii/kancelarii z ks. proboszczem Sebastianem (który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki) lub z ks. wikariuszem Jakubem.
  3. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na parafialny fundusz inwestycyjno-remontowy. Dziękujemy za każde wsparcie!
  4. W Świetlicy Oratorium trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Odbywają się one od poniedziałku do piątku – w godzinach 9.00-14.00.
  5. W lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, wraz z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Zachęcamy do lektury treści katolickich.
  7. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dobrego tygodnia! Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia oraz Osoby korzystające z urlopu!
  8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Waldemara Władysława Rypińskiego (l. 63), Śp. Barbary Kostrzewskiej (l. 85), Śp. Jerzego Bogumiła Krzywosądzkiego (l. 73), Śp. Dariusza Jerzego Sompolskiego (l. 59), Śp. Anny Katarzyny Fawre (l. 42). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz