top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 LUTEGO 2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 LUTEGO 2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 II 2018 roku

 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W tym tygodniu: I czwartek miesiąca – pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych do służby Bogu w Jego Kościele i prośmy o nowe powołania do służby Bożej; I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych od godziny 9.00, spowiedź od godziny 16.30; I sobota miesiąca – comiesięczne spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca (przed wieczorną Mszą Świętą). Powierzmy się w tych dniach szczególnie opiece Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy św. (ok. 17.30) i Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godzinie 16.00 (ok. 17.00).
  3. Składamy serdeczne podziękowania wychowawcom i wolontariuszom Świetlicy Oratorium za przygotowanie dwutygodniowych zajęć dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.
  4. Tradycyjnie w naszej parafii ostania niedziela miesiąca to dzień, kiedy możemy wesprzeć najbiedniejszych spośród nas. Przy wyjściu z kościoła członkowie Parafialnej Akcji Charytatywnej przeprowadzają zbiórkę ofiar dla potrzebujących – głównie z przeznaczeniem na bony żywnościowe. Dziękujemy za tę wielkopostną jałmużnę. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Ordynariusza w przyszłą niedzielę – 4 marca – będziemy mogli wesprzeć ofiarą budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych w Licheniu.
  5. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  6. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Wszystkim życzymy dużo światła Ducha Świętego i pokoju w sercu!
  7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Danuty Teresy Dąbrowskiej (l. 86) i Śp. Zofii Kocińskiej (l. 86). Jutro o godzinie 10.30 odbędzie się pogrzeb Śp. Czesława Kazimierza Świerskiego (l. 64), o godzinie 12.00 – Śp. Dariusza Włodzimierza Budziszewskiego (l. 57). We wtorek o godzinie 11.00 – pogrzeb Śp. Heleny Siwińskiej (l. 82). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…                                                                                                                                                                                                                                                   ks. Sebastian Osiński, proboszcz