top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 LUTEGO 2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 LUTEGO 2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 II 2018 roku

 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Od Środy Popielcowej trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy na piękne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy św. (ok. 17.30) i Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godzinie 16.00 (ok. 17.00).  Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W tym tygodniu – w czwartek – przypada Święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Ojciec Święty Franciszek zaapelował, aby 23 lutego br. (piątek) był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy.
  3. Przypominamy, że od 17 lutego sprawujemy w naszej parafii sobotnie wieczorne Msze Święte z formularza niedzielnego. Msze Święte odbywają się w dolnym kościele.
  4. Do 23 lutego odbywają się w Świetlicy Oratorium ferie zimowe. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9.00, a kończą o godzinie 14.00. Szczegółowy program zajęć możemy znaleźć w Internecie. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież – uczestnictwo jest nieodpłatne.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebrano około 5 tysięcy złotych. Ofiary przeznaczamy na prowadzone w parafii prace remontowe i bieżące potrzeby gospodarcze.
  6. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, naszym Parafianom i Gościom życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa! Dobrego wypoczynku życzymy dzieciom, młodzieży i nauczycielom.
  8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Arkadiusza Stanisława Kocińskiego (l. 62), Śp. Piotra Pawła Ćwiękały (l. 40), Śp. Sabiny Czekalskiej (l. 91). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…                                                                                                                                                                                                                                                     ks. Sebastian Osiński, proboszcz