top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 MARCA 2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 MARCA 2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 III 2018 roku

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy św. (ok. 17.30) i Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godzinie 16.00 (ok. 17.00). Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy odbędzie się w piątek przed Niedzielą Palmową – tj. 23 marca.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii trzydniowe rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże będzie głosił Sławomir Wądołek – dyrektor i twórca Radia Katolickiej Odnowy w Polsce, duszpasterz rodzin i małżeństw, wieloletni organizator rekolekcji dla małżeństw. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: Bo niebo jest w nas zamknięte na klucz (To cytat z tekstu piosenki pt. Ten sam klucz, wykonywanej przez Ryszarda Rynkowskiego – https://www.youtube.com/watch?v=PjToUgL4l2s ). Rekolekcje są skierowane do nas wszystkich – do dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegółowy program podamy w ramach przyszłotygodniowych ogłoszeń.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy: na Mszę Świętą o godzinie 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, wraz z ich rodzicami lub opiekunami prawnymi; na Mszę Świętą o godzinie 16.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia w tym roku bierzmowania w naszej parafii. Po Mszach Świętych odbędą się spotkania organizacyjno-formacyjne.
  4. Dyrekcja i cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 19 we Włocławku serdecznie zapraszają rodziców i dzieci – zainteresowane nauką w naszej szkole – na Dzień Otwartych Drzwi – 6 marca (wtorek) w godzinach 16.00-18.00.
  5. Zgodnie z zarządzeniem naszego Biskupa Ordynariusza w dzisiejszą niedzielę możemy przy wyjściu z kościoła wesprzeć ofiarą budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych w Licheniu.
  6. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  7. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca. Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczone na prace remontowe w parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie oznaki życzliwości i wsparcia. Dziękuję ofiarodawcom i wykonawcom. Z radością przekazuję informację, że w dniu wczorajszym został zakończony pierwszy etap remontu na plebanii. Została przebudowana i wyremontowana kancelaria. Powstała nowa poczekalnia, wraz z wejściem zewnętrznym, toaleta i biuro kancelaryjne. Pomieszczenia te zostały umeblowane od podstaw. Bardzo serdecznie zapraszam dzisiaj po Mszach Świętych do odwiedzenia plebani i obejrzenia wykonanych prac. Kancelaria to miejsce, z którego korzystamy wszyscy – przy okazji radosnych i smutnych momentów naszego życia – dlatego zależy nam na tym, aby było to miejsce przyjazne i przytulne. Z klimatem domu.
  8. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego dla ducha przeżywania czasu Wielkiego Postu!
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Czesława Kazimierza Świerskiego (l. 64), Śp. Dariusza Włodzimierza Budziszewskiego (l. 57), Śp. Heleny Siwińskiej (l. 82), Śp. Jadwigi Wojnowskiej (l.68), Śp. Izabeli Teresy Szymczak (l. 84), Śp. Ryszarda Kazimierza Wawrzonkowskiego (l. 68). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

                                                                                                                  ks. Sebastian Osiński, proboszcz