top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.06.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.06.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 VI 2018 roku

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA

 1. Rozpoczynamy ostatni tydzień czerwca. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Najświętszego Serca Pana Jezusa w nabożeństwach czerwcowychsprawowanych po wieczornych Mszach Św.
 2. W tym tygodniu przypadają: w czwartek – 28 czerwca – wspomnienie liturgiczne Świętego Ireneusza, w piątek – 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Decyzją Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa z dniem 30 czerwca br. posługę wikariusza naszej parafii kończy Ks. Robert Kaczmarek. Ks. Robert został posłany do pracy w Parafii Świętego Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli.
  Ksiądz Biskup skierował do pracy w naszej wspólnocie dwóch nowych Księży Wikariuszy: Ks. Patryka Sękowskiego (wyświęconego na prezbitera w 2017 roku, pracującego dotąd w Parafii bł. Jerzego Matulewicza w Koninie) oraz Ks. Neoprezbitera Jakuba Nowakowskiego. Ponadto do obycia praktyk w naszej parafii – we wrześniu i w Wielkim Poście – skierowany został Ks. Diakon Wiktor Ignaczak.
  Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Robertowi za każde dobro, które poprzez jego posługę – na przestrzeni ostatnich pięciu lat – ubogacało naszą parafię. Za każdą modlitwę, ofiarowany czas i ponoszone ofiary; za oddane kapłaństwu Jezusa Chrystusa życie – dziękujemy! Niech Duch Święty umacnia Księdza Roberta w każdym jego kolejnym dobrym przedsięwzięciu! Szczęść Boże!
  Uroczyste podziękowanie Księdzu Robertowi będzie miało miejsce dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 12.00.

  Pamiętajmy także w modlitwach o nowych Księżach Wikariuszach (których przywitamy w najbliższą niedzielę) oraz o Księdzu Diakonie Wiktorze.
 1. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza w dzisiejszą niedzielę – przy wyjściu ze świątyni – zbiórkę ofiar na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy materialnej spośród nas. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i chrześcijański gest miłosierdzia.
 2. 9 lipca 2018 roku wyrusza – organizowana już po raz 22-gi przez Zgromadzenie Braci Pocieszycieli z Getsemani – Pielgrzymka Rowerowa z Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku na Jasną Górę i z powrotem przez Licheń do Włocławka. Więcej informacji znajdziemy na plakacie pod chórem.
 3. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” – z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”. Polecamy lekturę!
 4. Ogarniamy błogosławieństwem dobrego Boga wszystkich naszych Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Dzieciom, Młodzieży, ich Nauczycielom oraz Rodzicom życzymy bezpiecznych wakacji, w czasie których niech nie zabraknie Mszy Św. i modlitwy.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                     ks. Sebastian Osiński, proboszcz