top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.06.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.06.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 VI 2018 roku – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przez cały miesiąc – po wieczornych Mszach świętych – sprawowane są nabożeństwa czerwcowe. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W czwartek – 21 czerwca – przypada wspomnienie liturgiczne Św. Alojzego Gonzagi – patrona naszego Biskupa Diecezjalnego Wiesława Alojzego Meringa. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie. W przyszłą niedzielę – 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 3. Dzieci, młodzież oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 19 (z oddziałami gimnazjalnymi) zapraszamy w czwartek – 21 czerwca – o godzinie 8.00 na Mszę Świętą dziękczynno-błagalną z racji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
 4. Przypominamy, że Świetlica ORATORIUM prowadzi już zapisy na tegoroczne zajęcia wakacyjne. Zajęcia skierowane są do dzieci od lat siedmiu i będą się odbywały od 2 lipca do 24 sierpnia – od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach pod chórem lub na zewnątrz świątyni oraz w Świetlicy ORATORIUM (nr tel. 698 668 719).
 5. W minioną środę – 13 czerwca – z 50-osobową grupą uczniów naszej szkoły odbyliśmy pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Bardzo serdecznie dziękuję katechetom oraz wychowawcom z naszej szkoły za pomoc w bezpiecznym i atrakcyjnym przeprowadzeniu pielgrzymki. Sfinansowanie tego wyjazdu było możliwie m. in. dzięki środkom pozyskanym podczas ostatniego Parafialnego Balu Charytatywnego.
  W ten weekend odbyły się również spotkania ogniskowo-grillowe dla członków zespołu muzycznego NA DUCHOWĄ NUTĘ oraz dla ich najbliższych. Bardzo serdecznie dziękujemy członkom zespołu za dyspozycyjność i uświetnianie liturgii śpiewem na przestrzeni całego roku szkolnego. Za pomoc w organizacji tych spotkań dziękujemy Państwu Aleksandrze i Dominikowi Kędzierskim oraz Panu Karolowi Kiczkowskiemu wraz z rodziną! Państwu Aleksandrze i Arkadiuszowi Słowińskim dziękujemy za pomoc w meblowaniu zaplecza ogrodowego.
 1. W minioną niedzielę – w ramach tacy inwestycyjnej – złożono ofiary w wysokości ponad 4 200 złotych. Dziękujemy za troskę o sprawy gospodarcze naszej parafii.
 2. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy”.
 3. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości! Pamiętamy w modlitwie o Solenizantach i Jubilatach rozpoczynającego się tygodnia oraz o Ojcach – 23 czerwca (w sobotę) jest Dzień Ojca. Dzieciom, Młodzieży i ich Nauczycielom życzymy bezpiecznych wakacji!
 4. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Henryka Golasińskiego (l. 86), Śp. Liny Sadowskiej (l. 85), Śp. Marty Joanny Napierała (l. 40), Śp. Zofii Czesławy Dróżdż (l. 82) i Śp. Stefanii Stube (l. 90). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                  ks. Sebastian Osiński, proboszcz