top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.07.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.07.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 VII 2018 roku –  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu przypadają: w poniedziałek – 2 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, we wtorek – 3 lipca – Święto Świętego Tomasza Apostoła, w piątek – 6 lipca – wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ponadto: I czwartek miesiąca – dzień szczególnych modlitw za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej; I piątek miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną, spowiedź w dolnym kościele od godz. 17.30; I sobota miesiąca – powierzamy się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  2. Trwamy w okresie wakacyjnym. Zmianie – przez lipiec i sierpień – ulegają godziny Mszy Świętych wieczornych w dni powszednie – Msze będą sprawowane o godzinie 18.00 (zasadniczo w dolnym kościele). Kancelaria parafialna – przez lipiec i sierpień – jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 18.30 – 19.30.
  3. Od wczoraj (od 30 czerwca) – zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza – posługę duszpasterską w naszej wspólnocie podjęło dwóch nowych Wikariuszy: Ks. Patryk Sękowski oraz Ks. Jakub Nowakowski. Bardzo serdecznie witamy Drogich Księży w naszej parafii. Niech Księża czują się pośród nas dobrze. Od teraz Michelin jest Waszym domem, który mamy wspólnie tworzyć, budować i na jego rzecz się poświęcać. Od września nasze szeregi kadrowe zasili jeszcze diakon Wiktor Ignaczak, który będzie odbywał u nas praktyki.
  4. Od 2 lipca w Świetlicy ORATORIUM rozpoczynają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie tymi zajęciami. Lista uczestników – ze względu na wymogi prawne i nasze możliwości kadrowo-lokalowe – jest już zamknięta (powstała nawet lista rezerwowa). Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom-Ofiarodawcom Świetlicy – w tym tygodniu szczególnie firmie „HALIMAR” za wodę i soki dla dzieci i młodzieży!
  5. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca. Złożone na tacę ofiary będą przeznaczone z rzecz bieżących i planowanych parafialnych prac gospodarczych.
  6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy do lektury.
  7. Cieszymy się obecnością naszych Gości i Parafian i życzymy wszystkim spokojnego i radosnego tygodnia – szczególnie Solenizantom i Jubilatom! A wypoczywającym – pomyślnego relaksu!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz