top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.12.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.12.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 XII 2020 roku – IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Przed nami ostatnie chwile tegorocznego Adwentu. W czwartek Wigilia – zachowajmy tradycyjnie postny charakter tego dnia. Zapraszamy na wspólne kolędowanie, które rozpocznie się 24 grudnia o godzinie 23.30. Następnie – o północy – rozpocznie się Msza Święta Pasterska, którą zainaugurujemy Okres Bożego Narodzenia. W piątek – w Uroczystość Bożego Narodzenia – oraz w sobotę – w Święto Świętego Szczepana – niedzielny porządek Mszy Świętych. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 2. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, które będą sprawowane od poniedziałku do czwartku o godzinie 6.30 w Karmelu. W świątyni Roraty w tym tygodniu we wtorek (w kościele dolnym) o godzinie 17.00.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w tym tygodniu we wtorek – od godziny 16.00. Będzie to jednocześnie włączenie się naszej parafii w diecezjalną adorację – w ramach której każda wspólnota parafialna ma przydzielony jeden dzień w roku – naszej parafii wyznaczono w tym roku właśnie 22 grudnia.

 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają dzisiaj na Eucharystii o godzinie 12.00 pobłogosławione książeczki do nabożeństwa.

 5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej możemy zapisywać osoby chore lub w podeszłym wieku, które chcą przyjąć sakramenty przed Bożym Narodzeniem, a nie mogą tego uczynić w kościele. We wtorek 22 grudnia – od godziny 9.00 odwiedzimy zgłoszonych chorych w ich domach.

 6. W minionym tygodniu przekazaliśmy część paczek żywnościowych najbardziej potrzebujących Parafianom. W tym tygodniu będziemy kontynuowali tę akcję. Paczki zostały zakupione w ramach zadania Paczka świąteczna z projektu realizowanego przez Fundację Caietanus pod nazwą  Międzypokoleniowe mosty. Projekt jest finansowany z grantu otrzymanego z Fundacji ANWIL dla Włocławka . Do paczek świątecznych dołożyli się również prywatni sponsorzy. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za dobre serce!

 7. Niedzielne i świąteczne Msze święte oraz liturgie pogrzebowe sprawowane w naszej świątyni transmitowane są przez Internet. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=OQAp-p2wsHc.

 8. Okres Bożego Narodzenia w naszej tradycji łączy się z wizytą duszpasterską, nazywaną Kolędą. Ksiądz Biskup Wiesław Mering – mając na uwadze czas kwarantanny narodowej – zarządził, iż w tym roku Kolęda nie może się rozpocząć wcześniej niż 18 stycznia. Ksiądz Biskup Ordynariusz wskazał kilka możliwych form tegorocznej Kolędy. W naszej parafii wizyta duszpasterska odbędzie się na zaproszenie skierowane przez Wiernych. Osoby chcące przyjąć Kolędę w tym roku prosimy o zgłoszenie swej deklaracji do 15 stycznia (w kancelarii, zakrystii, telefonicznie lub mailowo). Po 15 stycznia – wiedząc ilu Parafian jest zainteresowanych przyjęciem kolędowego błogosławieństwa – podamy harmonogram (plan) Kolędy.

 9. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć w cenie 7 złotych nowy – podwójny – numer tygodnika Idziemy, w którym znajdziemy m.in. kalendarz na 2021 rok oraz obrzędy wieczerzy wigilijnej z modlitwami i kolędami. Zachęcamy również do nabywania świec Caritas – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 10. Życzymy wszystkim pogody ducha, doświadczenia Bożej łaski oraz zdrowia!

 11. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Andrzeja Gorzyckiego (l. 70) i Śp. Leona Gawrońskiego (l. 71). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz