top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.07.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.07.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 VII 2020 roku – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 13.07 – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę – 15.07 – wspomnienie św. Bonawentury; w czwartek – 16.07 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (w Karmelu – Uroczystość – o godzinie 17.30 Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp Wiesława Meringa; możliwość przycięcia Szkaplerza Świętego).
W poniedziałek – 13. 07 – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – po Mszy Świętej o godzinie 18.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, którą zakończy procesja przy kościele z figurą Matki Najświętszej! Zachęcamy do przyniesienia ze sobą świec.
2. Z dniem 8 lipca biskup pomocniczy naszej diecezjiStanisław Gębicki – w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego został biskupem seniorem. Biskup Wiesław Mering kieruje do nas dzisiaj w związku z tym swoje słowo.
3. Przypominamy, iż przez lipiec i sierpień wieczorne Msze Święte są sprawowane w tygodniu (zasadniczo w dolnym kościele) o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
4. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00 odbywają się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy!
5. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary. Przeznaczymy je na parafialne sprawy remontowo-inwestycyjne.
6. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej!
7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pokoju w sercu! Wypoczywającym na urlopach i wakacjach – jak najmilej spędzonego czasu! Szczęść Boże!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz