top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.07.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.07.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 VII 2020 roku

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w środę – 22.07 – Święto św. Marii Magdaleny; w czwartek – 23.07 – Święto św. Brygidy, Patronki Europy; w piątek – 24.07 – Wspomnienie św. Kingi; w sobotę – 25.07 – Święto św. Jakuba Apostoła.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj – pod hasłem Umocnieni Eucharystią Niesiemy ChrystusaXXI Tydzień Świętego Krzysztofa. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych będziemy błogosławili pojazdy. Zapraszamy wszystkich kierowców z ich środkami lokomocji. Tego dnia będzie możliwość otrzymania – wraz z błogosławieństwem – pamiątkowego obrazka z wizerunkiem św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane dla MIVA POLSKA – która zajmuje się pomocą polskim misjonarzom w zakupie niezbędnych środków transportu (w ramach akcji: Święty Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy).
  3. W lipcu i sierpniu wieczorne Msze Święte są sprawowane w tygodniu (zasadniczo w dolnym kościele) o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  4. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00 odbywają się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy!
  5. W minioną niedzielę na tacę gospodarczą złożono ofiary w wysokości 4, 667 złotych. Dziękujemy za wszelką życzliwość i wspólną troskę o naszą parafię.
  6. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości darów Ducha Świętego! W najbliższą sobotę swoje imieniny będzie świętował Ksiądz Krzysztof, w intencji którego w niedzielę – 26.07 – o godzinie 12.00 będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
  8. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Anny Marii Sielickiej (l. 86). Łączymy się z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
                                                                                                                        ks. Sebastian Osiński, proboszcz