top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.07.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.07.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 VII 2020 roku – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 6.07 – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w środę – 8.07 – wspomnienie św. Jana z Dukli; w sobotę – 11.07 – Święto Świętego Benedykta, Patrona Europy.
2. Przypominamy, iż przez lipiec i sierpień wieczorne Msze Święte są sprawowane w tygodniu (zasadniczo w dolnym kościele) o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
3. Od 1 lipca posługę wikariusza w naszej parafii rozpoczął ks. Krzysztof Tomaszewski. Ksiądz Krzysztof w tym roku skończył 6-letnią naukę w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Włocławskiej. 14 czerwca przyjął – w Bazylice Katedralnej we Włocławku – święcenia prezbiteratu z rąk ks. biskupa Wiesława Meringa. Bardzo serdecznie witamy księdza Krzysztofa pośród nas i życzmy mu dużo radości z realizacji powołania kapłańskiego. Jednocześnie zapewniamy księdza Krzysztofa o naszej życzliwości i otwartości w stosunku do jego osoby.
4. Za nami pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Cieszymy się, iż z świetlicowej oferty korzysta aktualnie maksymalnie możliwa liczba uczestników. Serdecznie podziękowania – za przygotowywanie ciekawych zajęć – składamy Wychowawcom Świetlicy!
5. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Składane tego dnia na tacę ofiary przeznaczymy na parafialne cele remontowo-inwestycyjne. Dziękujemy za wspólną troskę o naszą parafię.
6. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Jak w poprzednią niedzielę, także i dzisiaj (w imieniu Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi) zachęcamy do nabycia książki pt. Marzyciel i skarby muszelki. To dziennik pracy nad sobą dla dzieci, autorstwa Małgorzaty Nawrockiej.
7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy światła Ducha Świętego! Urlopowiczom – dużo pokoju w sercu i pomyślnej pogody!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz