top
Aktualności Odpust Parafialny

Odpust Parafialny

Dnia 9 czerwca 2019 roku w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nasza Wspólnota przeżywała odpust Parafialny. Tego dnia Sumie odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Jego Magnificencja ks. prał. Jacek Szymański – rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

W homilii kaznodzieja zaznaczył, że podobnie jak 2000 lat temu Apostołowie oczekiwali Ducha Świętego, tak i dziś zebraliśmy się w tym Wieczerniku, aby oczekiwać darów Tego, który jest ramieniem Boga Ojca. 

Pod koniec Mszy Świętej życzenia kapłanom z okazji jubileuszy święceń złożyli przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza i Koła Żywego Różańca. Po życzeniach nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówiona została Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa – z okazji nabożeństwa czerwcowego. Po Litanii odbyła się procesja Eucharystyczna, po której odśpiewaliśmy dziękczynne Te deum laudamus. 

Całość liturgii uświetnił chór parafialny pod batutą ks. Jakuba Nowakowskiego oraz p. Ryszarda Augustyniaka oraz zespół „Na duchową nutę”

Wszystkim i każdemu z osobna za wspólnotę modlitwy serdecznie dziękujemy! 🙂