top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.06.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.06.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 VI 2019 roku

 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nasz parafialny Odpust. Dziękujemy serdecznie ks. prał. dr. hab. Jackowi Szymańskiemu – rektorowi Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku – za przewodniczenie Sumie odpustowej o godzinie 12.00 oraz za wygłoszenie Słowa Bożego. Bardzo serdecznie dziękujemy również osobom zaangażowanym w asystę liturgiczną i procesyjną – w tym szczególnie dziewczynkom sypiącym płatki kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Niemniej serdecznie dziękujemy członkom Chóru Parafialnego, Zespołu „Na Duchową Nutę” oraz pani Dorocie Konopka – za dekorację świątyni.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (10.06) – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, we wtorek (11.06) – wspomnienie św. Barnaby, w czwartek (13.06) – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek (14.06) – Uroczystość bł. Michała Kozala, Patrona naszego miasta.
  W czwartek – 13.06 – po wieczornej Eucharystii odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  Dzisiejszym dniem kończymy liturgiczny okres Wielkanocy oraz czas Komunii świętej wielkanocnej. Za tydzień w niedzielę będziemy świętowali Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odbywają się po wieczornych Mszach Świętych.
 2. We wtorek 18 czerwca organizowany jest wyjazd do Świnic Warckich (miejsca narodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej) na Diecezjalne Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych. W pielgrzymce wezmą udział także osoby dorosłe. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w pielgrzymce, proszony jest o kontakt z ks. Patrykiem.
 3. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły w naszej parafii I Komunię Świętą, swoją Komunię Rocznicową będą przeżywały w Uroczystość Bożego Ciała na Mszy Świętej o godzinie 10.30.
 4. W imieniu organizatorów zapraszamy na jubileuszowy X Koncert „UWIELBIENIE”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała (20.06) w parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku o godzinie 20.00. Wstęp na koncert jest wolny. Na tablicy – przy wyjściu z kościoła – znajduje się plakat ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tego wydarzenia.
 5. Bardzo dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary, które przeznaczamy na sprawy gospodarcze (inwestycyjne) naszej parafii.
 6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy! Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i błogosławimy – szczególnie Gości, którzy wraz z nami przeżywają odpustową radość, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. W tym tygodniu – w sobotę (15.06) – 45. Rocznicę Przyjęcia Święceń Kapłańskich będzie obchodził Ksiądz Kan. Dionizy. Życzymy Księdzu Kanonikowi dużo łask od Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana!
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jana Wojciecha Sowińskiego (l. 66). Łączymy się z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz