top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.06.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.06.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 VI 2019 roku

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (17.06) – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, w czwartek (20.06) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek (21.06) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (Patrona naszego Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa – pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie).
 2. W poniedziałek – 17.06 – o godzinie 19.00 w dolnym kościele sprawowana będzie ostatnia przed wakacjami Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, której przewodniczył będzie o. Marek Matyszek.
 3. Dobiega końca rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy Pracowników oraz Uczniów Szkoły Podstawowej numer 19 na Mszę Świętą z racji zakończenia roku szkolnego – w środę (19.06) o godzinie 8.00. Wyraźmy Bogu wdzięczność dany nam za czas nauki i prośmy o bezpieczne wakacje!
 4. Porządek Mszy Świętych w Uroczystość Bożego Ciała (20.06) przedstawia się następująco: 7.30 (Karmel), kościół – 9.00 i 10.30 – uroczysta Eucharystia z procesją do czterech ołtarzy. Zapraszamy do czynnego włączenia się w Uroczystość oraz jej Oktawę Chór Parafialny, Asystę Liturgiczną, dziewczynki sypiące płatki kwiatków. Już teraz dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie czterech ołtarzy: Siostrom Karmelitankom – I ołtarz, Siostrom Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny wraz ze wspólnotą Domu Dziecka „Paulinka” – II ołtarz, Wspólnocie Koła Żywego Różańca (pod kierunkiem ks. Jakuba) – III ołtarz oraz Siostrom Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi – IV ołtarz.
 5. Tradycyjnie, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Mszy Świętej o godzinie 10.30, swoją Komunię Świętą Rocznicową będą przeżywały dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły w naszej parafii I Komunię Świętą. Zapraszamy dzieci (w białych albach) wraz z ich najbliższymi do wspólnej modlitwy. Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych i ich rodziców (opiekunów) odbędzie się w poniedziałek (17.06) o godzinie 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę – 23 czerwca – o godzinie 12.00 Mszę Świętą Prymicyjną będzie sprawował w naszym kościele Ks. Neoprezbiter Wiktor Ignaczak. Ks. Wiktor (jako diakon) odbywał w naszej parafii – w ostatnim roku swej formacji seminaryjnej – praktyki duszpasterskie (we wrześniu 2018 roku i w Wielkim Poście 2019 roku). Bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię, na zakończenie której każdy uczestnik liturgii otrzyma specjalne indywidualne błogosławieństwo (poprzez nałożenie na głowę rąk), wraz z pamiątkowym obrazkiem. Pamiętajmy też w modlitwach o nowych kapłanach naszej diecezji.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odbywają się po wieczornych Mszach Św.
 8. We wtorek 18 czerwca – pod kierunkiem ks. Patryka – grupa dzieci i osób dorosłych z naszej parafii wyjeżdża do Świnic Warckich (miejsca narodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej) na Diecezjalne Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych. W drodze powrotnej utrudzeni pielgrzymi zatrzymają się również na Termach Uniejów. Życzymy bezpiecznej i radosnej pielgrzymko-wycieczki.
 9. W imieniu organizatorów zapraszamy na jubileuszowy X Koncert „UWIELBIENIE”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała (20.06) w parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku o godzinie 20.00. Wstęp na koncert jest wolny.
 10. Bardzo dziękujemy za złożone w minioną niedzielę w ramach tacy gospodarczej ofiary. Zebrano kwotę w wysokości 5, 200 złotych. W ostatnim czasie została podświetlona płaskorzeźba Ducha Świętego w ołtarzu głównym świątyni. Trwają prace remontowe Sali Ciszy w Świetlicy Oratorium. Za wsparcie dziękujemy Fundacji Orange, Grupie AA „Za Piecem”, Parafialnej Akcji Charytatywnej oraz firmie Arteks. Półkolonie dla dzieci w Świetlicy ORATORIUM rozpoczną się od 1 lipca.
 11. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 12. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy! Wszystkich serdecznie pozdrawiamy – szczególnie Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia oraz Gości. Nauczycielom, młodzieży i dzieciom życzymy bezpiecznych wakacji, w czasie których niech nie zabraknie także niedzielnej Mszy Świętej.
 13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Marianny Skrzypińskiej (l. 93) i Śp. Ludwiki Paluszkiewicz (l. 80). W poniedziałek o godz. 9.30 odbędzie się pogrzeb Śp. Elżbiety Marii Romaniuk (l. 83). Łączymy się z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz