top
Aktualności Nowa monstrancja

Nowa monstrancja

4 września 2020 roku, w pierwszy piątek miesiąca ks. Proboszcz Sebastian Osiński dokonał poświęcenia nowej monstrancji i tronu pod monstrancję, która będzie służyła do nabożeństw liturgicznym. 

Monstrancja to naczynie liturgiczne służące w liturgii katolickiej do umieszczania w nim konsekrowanej hostii, celem wystawiania na ołtarz podczas nabożeństw, adoracji, błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

W homilii ks. kan. Sebastian wskazał, że jest ona niczym lornetka, dzięki której możemy widzieć, to co jest dalekie i niezgłębione. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich do Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywać się będzie w dolnym kościele w każdy czwartek od godz. 16.00 do godz. 17.00. Podczas adoracji Chrystusa utajonego w Białej Hostii, możemy prawdziwie doświadczyć Jego miłości i porozmawiać z nim na wszystkie tematy jakie nurtują nasze serca.

Polecamy lekturę artykułu o wartość adoracji Najświętszego Sakramentu: https://www.niedziela.pl/artykul/100613/nd/Chwile-milosci