top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.09.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.09.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 IX 2020 roku

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 8.09 – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  2. Dzisiaj na Eucharystii o godzinie 12.00 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dzieci.
  3. Bardzo serdecznie zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, które od tego tygodnia będą się odbywały w każdy czwartek godzinę przed wieczorną Mszą Świętą (od godziny 16.00) w dolnym kościele. Czwartek to dzień ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Ojciec Święty Jan Paweł II mówił, że całe zło na świecie mogłoby zostać przezwyciężone poprzez ogromną moc nieustającej adoracji eucharystycznej. Jedną z jego pierwszych inicjatyw po zamachu w 1981 roku było ustanowienie codziennej adoracji w Bazylice św. Piotra. Potrzebujemy bardzo umocnienia Bożą łaską – zapraszamy na adorację!
  4. Ksiądz Biskup Ordynariusz – Wiesław Mering w specjalnym Komunikacie przypomina nam o konieczności przestrzegania bezpieczeństwa higienicznego w kościołach w czasie pandemii.
  5. Za tydzień – 13.09 – będziemy gościli w naszej parafii Panią Katarzynę Mazierską-Białek, dziennikarkę, założycielkę wspólnoty Winnica Radości, autorkę książki Sekret radości. Pani Katarzyna – pod koniec Mszy Świętych o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00 – zaprezentuje krótkie świadectwo i przekaże nam słowo radości. Będzie także możliwości zakupu jej książki, która jest praktycznym i cieszącym się uznaniem wielu czytelników podręcznikiem szczęśliwego życia.
  6. Złożone w przyszłą niedzielę na tacę ofiary przeznaczymy na sprawy gospodarcze naszej parafii. W ostatnim czasie została zakupiona – wraz z podstawą, czyli tzw. tronem – nowa monstrancja, która będzie używana w dolnej kaplicy. Aktualnie w górnej świątyni nie przechowujemy w tabernakulum Najświętszego Sakramentu, ponieważ frontowa część tabernakulum została oddana do renowacji. W renowacji jest także używana w górnym kościele monstrancja – która była odnowiona po raz ostatni 55 lat temu (ze składek rodziców dzieci, które przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej w roku 1965). Koszty aktualnej renowacji zostaną pokryte ze składek dzieci pierwszokomunijnych, które przystąpią do I Komunii Świętej w naszej parafii w ostatnią niedzielę września.
  7. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Do nabycia są także kalendarze ścienne (w cenie 5 i 7 złotych) oraz kieszonkowe (w cenie 3,50 złotych) na rok 2021.
  8. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia z całego serca błogosławimy!

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz