top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 VIII 2020 roku – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza Suma o godzinie 12.00 będzie sprawowana w intencji uczniów oraz nauczycieli, którzy we wtorek rozpoczną nowy rok szkolny 2020/2021. Prosimy, aby rodzice i opiekunowie zadbali o rozpoczęcie kolejnego etapu edukacji ich podopiecznych w łasce Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dotyczące tegorocznej I Komunii Świętej – którą będziemy przeżywali w ostatnią niedzielę września. Za tydzień na Eucharystii o godzinie 12.00 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dzieci. Prosimy o ich przyniesienie.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – 3.09 – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego oraz I czwartek miesiąca – dzień modlitw za powołanych od służby Bogu w Kościele i o nowe powołania; I piątek miesiąca – 4.09 – odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa oraz na rozpoczęcie roku szkolnego od godziny 16.30; I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, o godzinie 16.15 – w dolnym kościele modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca, po Eucharystii spotkanie w Świetlicy Oratorium.
  3. Od 1 września wieczorne Msze Święte będą sprawowane o godzinie 17.00. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-9.00 oraz 18.00-19.00.
  4. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj przed kościołem zbiórkę ofiar na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
  5. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  6. Przypominamy wszystkim uczestnikom liturgii o konieczności przestrzegania obowiązujących aktualnie przepisów bezpieczeństwa, w tym zakrywania ust oraz nosa.
  7. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od Pana Boga.
  8. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Beaty Budzyńskiej (l. 50), Śp. Władysława Konopki (l. 87), Śp. Czesława Sołtysińskiego (l. 89) oraz Śp. Mirosławy Kazimiery Baszewskiej (l. 77). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…