top
Aktualności III NA

III NA

III NA INT.

św. Maksymilian Maria Kolbe:
Życie jest krótkie, cierpienie jest krótkie,
a potem Niebo, Niebo, Niebo
.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU

  1.  Trzecia Niedziela Adwentu jest nazywana Niedzielą Różową lub – z łaciny – Niedzielą Gaudete. Nazwa ta pochodzi od słów antyfony na wejście: „Gaudete in Domino”, radujcie się w Panu. Szaty liturgiczne mogą być – wyjątkowo – koloru różowego, a nie, jak w pozostałe niedziele Adwentu, fioletowe. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością 
  2. z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i odkupienia, jakie przynosi. Przeżywając Adwent, właśnie dziś rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe w naszej parafii; przeprowadza je Kanclerz Kurii: Ks. Prałat Artur Niemira, którego bardzo serdecznie witamy. Radujmy się zatem, bo Pan jest blisko! W poniedziałek i wtorek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania pół godziny przed każdą Mszą. SERDECZNIE ZACHĘCAMY!
  3. Zachęcam również do przeżywania tego czasu zbawienia wraz z Maryją podczas uroczystych Mszy  Świętych zwanych Roratami sprawowanych we wtorek o godz. 16.30 a pt o godz. 1700. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej!
  4. Dziś również wychodząc z Kościoła pod chórem można wesprzeć Akcję SIANKO. Dar serca otrzymany przy tej okazji przeznaczamy na wyjazd w ferie. Za okazany gest dobroci – SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, kalendarzy na rok 2014 oraz świec na stół wigilijny;
  6. Papież Franciszek: „Bóg ma wielkie serce! Pukajcie do bram serca!” Życzymy zatem wszystkim duchowych powrotów do Boga! Dobrego przeżywania Adwentu, dobrej niedzieli i „drogi do Betlejem”

                                                                             SZCZĘŚĆ BOŻE 🙂