top
Aktualności IV NA

IV NA

IV NA OGŁ.

MODLITWA CZĘSTO NIE ZMIENIA RZECZY W TWOIM ŻYCIU
ALE ZMIENIA CIEBIE!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj przypada IV NIEDZIELA ADWENTU. Zachęcamy wszystkich do pojednania się z Bogiem w Sakramencie Pokuty. Okazja do spowiedzi dzisiaj na wszystkich mszach św. 

2. Pojutrze WIGILIA. W tym dniu TRADYCYJNIE powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych, a wieczorem zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej i podzielmy się opłatkiem [znakiem jedności i wzajemnego szacunku i miłości], odczytajmy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana, odśpiewajmy kolędy. Opłatki są jeszcze do nabycia w zakrystii, pod chórem oraz w kancelarii parafialnej. Można również nabyć kalendarze, prasę katolicką: [PRZEWODNIK KATOLICKI Z PŁYTĄ KOLĘDY] oraz świecę Caritasu w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

3.      Serdecznie zapraszamy na tradycyjną PASTERKĘ o północy. W środę przypada UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA.

Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.

4.      Informujemy, że od 27 grudnia rozpoczynamy coroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Duszpasterze przybędą do domów, by przynieść Boże błogosławieństwo. Będzie to także okazja do chwili rozmowy o „naszych sprawach”. Prosimy, aby na tę chwilę zgromadziła się cała rodzina. Zgodnie z tradycją na stole przykrytym obrusem powinny znaleźć się krzyż, zapalona świeca, Biblia, woda święcona, zeszyt z katechezy szkolnej. Odwiedziny rozpoczynamy od godziny 16.00, w sobotę od godziny 10.00

5.      W przyszłą niedzielę przypada ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, a zarazem święto rodzin. Zachęcamy, aby w tym dniu wszyscy członkowie rodziny przygotowali dla siebie nawzajem jakąś niespodziankę (np. kwiaty, zaproszenie na kawę, wspólny spacer, laurka przygotowana przez dzieci, upieczone ciasto do obiadu w domu itp.). Niech ten dzień przyczyni się do umocnienia więzi w rodzinie. Podczas wszystkich Mszy św. nastąpi odnowienie ślubów małżeńskich przez wszystkich małżonków obecnych w kościele (mężowie mogą obdarować małżonki kwiatami). Zachęcamy zatem do przybycia na te Msze św. całymi rodzinami.

6.      Składamy serdeczne podziękowania panu Andrzejowi Benedykcińskiemu za ofiarowanie choinek do świątyni. Wystrój świątyni zawdzięczamy pani Dorocie Konopka, Ewelinie Wesołowskiej. BÓG ZAPŁAĆ!

7.      Papież Franciszek: „Adwent jest wędrówką do Betlejem. Niech nas prowadzi światło Boga, który stał się człowiekiem”. Życzymy zatem wszystkim Dobrej niedzieli i radości z faktu, że w Betlejem rodzi się Nasz Zbawca!