top
Aktualności I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU

INT. I NA

św. Maksymilian Maria Kolbe:
Życie jest krótkie, cierpienie jest krótkie, a potem Niebo, Niebo, Niebo.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU

 1.      Rozpoczynamy okres Adwentu , który jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. W tym świętym czasie wraz z Najświętszą Maryją Panną, podczas Mszy św. Roratniej sprawowanej w dni tygodnia  [ wtorek, piątek o godz. 17.oo] będziemy oczekiwać Narodzin Pana. Zachęcamy, aby dzieci, młodzież przychodziły na Roraty z lampionami. Dla najbardziej wytrwałych przewidujemy nagrody.

 2.      Dziś wychodząc z Kościoła składamy ofiary, które przeznaczone są na ogrzewanie Naszej Świątyni. Za wszelkie dary serc BÓG ZAPŁAĆ!

 3.      Pod Chórem można nabyć świecę Adwentową Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. 

 4.      W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek miesiąca [odwiedziny chorych od godz. 9.00; spowiedź od 16.30]; I sobotę miesiąca [Spotkanie Koła Żywego Różańca i Adopcja Dziecka Poczętego].

 5.      Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III niedzielę Adwentu.  

 6.      We wtorek 3 grudnia o godz. 17.30  w Świetlicy Oratorium odbędą się warsztaty  z wikliny papierowej pt. ” Choinka świąteczna”. Zapraszamy wszystkich chętnych niezależnie od wieku na twórcze spędzenie czasu. Łatwa  metoda wykonania pracy daje szybki efekt i satysfakcję, każdemu uczestnikowi. Zapewniamy materiały do wykonania choinki i dobrą zabawę. Serdecznie zachęcamy.

 7.      Polecamy prasę katolicką.

 8.      Papież Franciszek: „Nie traćcie nadziei na świętość, podążajmy wszyscy tą drogą”. Życzymy zatem wszystkim Owocnego przeżywania Adwentu, dobrej niedzieli i „drogi do Betlejem”

                                                                                  SZCZĘŚĆ BOŻE 🙂