top
Aktualności AKTUALNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

AKTUALNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  12 XI 2017 roku – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu ze świątyni możemy złożyć do puszki ofiarę na rzecz prześladowanych wyznawców Chrystusa. Chrześcijanie w wielu miejscach świata są nadal prześladowani za swoją wiarę. Dziękujemy w ich imieniu za wsparcie modlitewne i materialne.
  2. Jutro o godzinie 19.00 w dolnym kościele sprawowana będzie kolejna Msza święta o uzdrowienie duszy i ciała. Naszym comiesięcznym modlitwom przewodniczy ojciec Marek Matyszek, klaretyn – ustanowiony przez papieża Franciszka Misjonarz Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy. Jest tyle słabości duchowych i fizycznych, które należy przedstawić Najwyższemu Lekarzowi – Jezusowi Chrystusowi!
  3. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy obchodzili: 13 listopada (poniedziałek) – wspomnienie Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników polskich; 17 listopada (piątek) – wspomnienie liturgiczne Świętej Elżbiety Węgierskiej; 18 listopada (sobota) – wspomnienie liturgiczne Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów.
  4. Polecamy ciekawe artykuły w nowym numerze tygodnika „Idziemy” i papieskie kalendarze ścienne na rok 2018 (do nabycia pod chórem lub w zakrystii).
  5. Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza na wykład otwarty, który wygłosi ks. dr. Marek Sędek, ogólnopolski moderator generalny Ruchu Światło-Życie z Krościenka nad Dunajcem. Temat wykładu: „Osoba i dzieła Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego w 30. lecie jego śmierci”. Spotkanie odbędzie się 15 listopada o godzinie 15.30 w auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy ul. Karnkowskiego 3 (gmach WSD).
  6. Planowane jest rozpoczęcie profesjonalnego kursu nauki tańca. Lekcje będą się odbywały w piątki w gmachu Szkoły Podstawowej nr 19. Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach proszę o kontakt z księdzem Robertem.
  7. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 12.00 zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które do rodzin naszej parafii rozniesie – tradycyjnie – Pan Ryszard Augustyniak, nasz Organista. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Organisty. Łamanie się podczas Wieczerzy Wigilijnej pobłogosławionymi w naszym wspólnym domu – świątyni opłatkami jest wyrazem naszej wspólnotowości parafialnej.
  8. Zgodnie z decyzją Ks. Bpa Ordynariusza – Wiesława Alojzego Meringa, w ramach ogłoszeń duszpasterskich, odczytujemy dzisiaj „Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci”.
  9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Władysławy Rzepnikowskiej (l. 93). Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 

Z pozdrowieniem

ks. Sebastian Osiński – proboszcz