top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  19 XI 2017 roku – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy obchodzili następujące wspomnienia liturgiczne: 20 listopada (poniedziałek) – Świętego Rafała Kalinowskiego; 21 listopada (wtorek) – Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; 22 listopada (środa) – Świętej Cecylii; 24 listopada (piątek) – Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
 2. Święta Cecylia jest patronką muzyki kościelnej i wszystkich osób, które swoją pracą i zainteresowaniami wpisują się w tę dziedzinę. Życzymy Panu Organiście – Ryszardowi Augustyniakowi, wszystkim Członkom chóru parafialnego i zespołu Na Duchową Nutę oraz Osobom śpiewającym psalmy podczas liturgii w naszej parafii wielu łask od Boga i skutecznego wstawiennictwa Świętej Cecylii. Jednocześnie zachęcamy do zapisywania się do chóru parafialnego.
 3. W naszej parafii odbywają się spotkania następujących grup i wspólnot: w poniedziałki o godzinie 18.00 w pomieszczeniach Świetlicy Oratorium – Grupa AA; we wtorki o godzinie 15.30 w kościele – próby chóru parafialnego i o godzinie 19.00 w dolnym kościele – prowadzone przez biblistę ks. Marka Raszewskiego – spotkania biblijne; w soboty o godzinie 10.00 zbiórki ministranckie; w I soboty miesiąca o godzinie 16.15 w kościele – spotkania Żywego Różańca. Działają także dwa Kręgi Rodzin. Od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00 otwarta jest Świetlica „Oratorium”. Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia. Grupy i wspólnoty są otwarte – zapraszamy!
 4. Wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy do udziału w konkursie „OZDOBY CHOINKOWE”. Wspólnie wykonanymi ozdobami choinkowymi udekorujemy naszą świątynię na Boże Narodzenie. Organizatorami konkursu jest Świetlica Oratorium i nasza parafia. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez firmę „Instal-Projekt”. Regulamin konkursu i wszystkie szczegółowe informacje znajdują sie na stronach internetowych parafii i Świetlicy Oratorium.
 5. W najbliższy piątek o godzinie 18.00 rozpoczyna się kurs tańca – w budynku Szkoły Podstawowej nr 19. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Roberta.
 6. W minioną niedzielę na Mszy świętej o godzinie 12.00 zostały pobłogosławione opłatki wigilijne, które roznosi po domach naszej parafii Pan Organista – Ryszard Augustyniak. Dziękujemy i jednocześnie prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Organisty.
 7. Polecamy nowy numer tygodnika „Idziemy” i papieskie kalendarze ścienne na rok 2018 (do nabycia pod chórem lub w zakrystii).
 8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Krzysztofa Sierakowskiego (l. 62). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… 
                                        Z pozdrowieniem –  ks. Sebastian Osiński, proboszcz