top
Aktualności AKTUALNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

AKTUALNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  5 XI 2017 roku – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Do 8 listopada trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Każdego dnia po zakończonej Mszy św. wieczornej odbywają się – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – modlitwy za naszych zmarłych. Zapraszamy.
  2. Dzisiejszą niedzielą – pierwszą po tegorocznej Uroczystości Wszystkich Świętych – rozpoczynamy nowe modlitwy wypominkowe. Jeśli zauważymy ewentualne braki w zamawianych przez nas wypominkach lub błędy w nazwiskach czy imionach – prosimy o ich skorygowanie w zakrystii lub kancelarii. Z góry dziękujemy za zrozumienie.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy obchodzili: 9 listopada (czwartek) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; 10 listopada (piątek) – wspomnienie liturgiczne Św. Leona Wielkiego; 11 listopada (sobota) – wspomnienie liturgiczne Św. Marcina z Tours. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy światła Ducha Świętego.
  4. 11 listopada to także nasze narodowe Święto: 99. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godzinie 9.00 – w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy!
  5. Krew jest nadzwyczajnym lekiem ofiarowanym przez ludzi wielkiego serca ciężko chorym pacjentom. Na prośbę Kierownictwa i Pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział we Włocławku przekazujemy komunikat (przypomnienie): „Każda osoba w wieku 18-65 lat może pomóc oddając honorowo krew w placówce służby krwi we Włocławku lub specjalistycznym autokarze w ustalonym miejscu i terminie. Mieszkańców Włocławka i okolic zapraszamy do siedziby oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Lunewil 15 (budynek Pogotowia Ratunkowego) od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 11:30, w środę 7:30 – 17:00. Każda pobrana jednostka krwi jest bezcennym darem”.
  6. Polecamy prasę katolicką i kalendarze na rok 2018. W dzisiejszym numerze „Ładu Bożego” zamieszczono informację o naszej parafii – konkretnie krótką relację z uroczystości liturgicznego wprowadzenia nowego Ks. Proboszcza. Zachęcamy do lektury.
  7. Zgodnie z decyzją Ks. Bpa Ordynariusza – Wiesława Alojzego Meringa, w ramach ogłoszeń duszpasterskich odczytujemy dzisiaj „Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę”.
  8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby Zmarłych: + Zygmunta Mateusza Pietrzaka (l. 85), + ks. kan. Zenona Karduszewskiego (l. 77) i + Jadwigi Krzemińskiej (l. 86). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

                                                                                                                                                                                                                  Z pozdrowieniem

                                                                                                  ks. Sebastian Osiński – proboszcz