top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA WIELKI TYDZIEŃ

Z OGŁOSZEŃ NA WIELKI TYDZIEŃ

Intencje mszalne 24.03.2013

Niedzielą Palmowa rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas celebracji najważniejszych tajemnic zbawczych, a więc męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana. Zbliżamy się do najważniejszych dni roku liturgicznego, czyli Świętego Triduum Paschalnego, które w naszej parafii będzie odbywać się w następującym porządku:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godzina 18.00

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej – godzina 18.00

Wigilia Paschalna NAJWAŻNIEJSZA LITURGIA ROKU – wieczór z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną, godzina 20.00; na tę liturgię prosimy przynieść świece.

– procesja rezurekcyjna – w niedzielę o godzinie 6.30 przed Mszą świętą

W wielki Piątek adoracja Chrystusa w grobie potrwa do godziny 22.00, w Wielką Sobotę godziny od godziny 8.00 do 20.00.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godzinie 9.00, odbywać się ono będzie co pół godziny. 

Prosimy członków asysty o przygotowanie sprzętów do procesji rezurekcyjnej oraz o przyjście do świątyni w niedzielę na godzinę 6.00; osoby, które pragną zaangażować się w przebieg procesji prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. 

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu miała miejsce transmisja Mszy świętej z naszego kościoła parafialnego przez TV Polonia; składając dobrowolną ofiarę, można pod chórem nabyć nagranie tego wydarzenia na płycie CD.

W poniedziałek wielkanocny Akcja Charytatywna zbierać będzie ofiary na pomoc najuboższym.

W drugą niedzielę wielkanocną, czyli w święto Miłosierdzia Bożego tradycyjnie będzie celebrowana Msza o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu parafialnym. Przy tej okazji zachęcamy do zamawiania wypominek za naszych zmarłych. Odpowiednie kartki znajdują się na stoliku pod chórem.

Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy owocnych przygotowań do celebracji Świętego Triduum Paschalnego.