top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Z OGŁOSZEŃ NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Intencje mszalne 17.03.2013

W tym tygodniu w liturgii:

– wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

We wtorek o godzinie 18.00 w parafii św. Józefa we Włocławku będzie celebrowana Msza dziękczynna za wybór papieża Franciszka. Liturgii będzie przewodniczył bp Wiesław Mering. 

W piątek po Mszy o godzinie 17.00, jeżeli warunki pogodowe pozwolą, nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się ulicami naszej parafii: Kościelną, Szpalerową, Bluszczową i Sokolą.

Prosimy również o zgłaszanie osób chorych, które pragną w tym okresie przyjąć sakramenty święte, a nie są zdeklarowane na wizyty pierwszopiątkowe. Tych chorych odwiedzimy w najbliższy piątek 22 marca. Początek wizyty od godziny 9.00

Przyszła niedziela jest Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej; rozpoczniemy nią Wielki Tydzień, a więc czas celebracji najważniejszych tajemnic zbawczych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana. Obrzęd błogosławieństwa palm będzie miał miejsce podczas każdej Mszy świętej. Główna celebra z procesją z palmami – o godzinie 12.00

W drugą niedzielę wielkanocną, czyli w święto Miłosierdzia Bożego tradycyjnie będzie celebrowana Msza o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu parafialnym. Przy tej okazji zachęcamy do zamawiania wypominek za naszych zmarłych. Odpowiednie kartki znajdują się na stoliku pod chórem.

Duchowa Adopcja rozpoczynana była 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym roku uroczystość ta przypada 8 kwietnia; wtedy też rozpoczniemy dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.