top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ I ŚWIETE TRIDUUM PASCHALNE

Z OGŁOSZEŃ NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ I ŚWIETE TRIDUUM PASCHALNE

Niedzielą Palmowa rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas celebracji najważniejszych tajemnic zbawczych, a więc męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana. Zbliżamy się do najważniejszych dni roku liturgicznego, czyli Świętego Triduum Paschalnego, które w naszej parafii będzie odbywać się w następującym porządku:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godzina 18.00

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej – godzina 18.00

Wigilia Paschalna NAJWAŻNIEJSZA LITURGIA CAŁEGO ROKU – wieczór z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną, godzina 20.00; na tę liturgię prosimy przynieść świece.

procesja rezurekcyjna w niedzielę o godzinie 6.00 przed Mszą świętą

Jutro po Mszy o godzinie 17.00 zbiórka starszych i młodszych ministrantów z próbami liturgicznymi – obecność obowiązkowa.

Chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca odwiedzimy w Wielki Poniedziałek, wizytę rozpoczniemy od godziny 9.00

Prosimy również o zgłaszanie osób chorych, którzy pragną w tym okresie przyjąć sakramenty święte, a nie są zdeklarowani na wizyty pierwszopiątkowe. Tych chorych odwiedzimy w Wielki Wtorek przed południem.

Dziś po Mszach świętych Wolontariat Gimnazjum nr 12 im. Karola Wojtyły we Włocławku będzie rozprowadzał baranki paschalne wykonane z gipsu przez siostry Albertynki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby prowadzonego przez siostry zakonne schroniska dla bezdomnych.

Jest również możliwość nabycia świec z okapnikami na Wigilię Paschalną, koszt wynosi 5 zł. 

W wielki Piątek adoracja Chrystusa w grobie potrwa do godziny 22.00, w Wielką Sobotę od godziny 8.30 do 20.00

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godzinie 9.00, odbywać się ono będzie co pół godziny. 

W WIELKI PIATEK I W WIELKĄ SOBOTĘ W BAZYLICE KATEDRALNEJ O GODZINIE 8.00 BĘDZIE CELEBROWANA LITURGIA GODZIN POD PRZEWODNICTWEM NASZEGO BISKUPA WIESŁAWA MERINGA – ZAPRASZAMY. 

Prosimy członków asysty o przygotowanie sprzętów do procesji rezurekcyjnej oraz o przyjście do świątyni w niedzielę na godzinę 5.30

Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy owocnych przygotowań do celebracji Świętego Triduum Paschalnego.