top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Z OGŁOSZEŃ NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Intencje mszalne 07.04.2013

W tym tygodniu w liturgii:

– poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 kolejne spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – obecność obowiązkowa.

Organizujemy wyjazd młodzieżowy na Lednicę 1 czerwca 2013 r. zapisu dokonujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu wynosi 35 zł., przy zapisie należy uiścić zaliczkę w wysokości 20 zł.

W związku z obchodem święta Bożego Miłosierdzia Jezus obiecał św. S. Faustynie: Kto przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami – mogą zyskać ci, którzy w II niedzielę Wielkanocy (święto Bożego Miłosierdzia) wezmą udział w pobożnych praktykach ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówią przed Najświętszym Sakramentem publicznie wystawionym, lub przechowywanym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i «Wierzę w Boga», dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego, np. «Miłosierny Jezu, ufam Tobie»

Penitencjaria Apostolska dekretem z 12 stycznia 2002 roku postanowiła, że wszyscy wierni mogą zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami – jeśli odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum.

Zwykłe warunki uzyskania odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, Komunia Eucharystyczna, modlitwa według intencji papieża, wyzbycie się przywiązania i upodobania do jakiegokolwiek grzechu. 

Polecamy nowy numer Przewodnika Katolickiego, a w nim artykuł ks. Józefa Przybysza, który pracował w naszej parafii, a teraz przebywa na misjach w Argentynie, oraz płyta CD z programem do rozliczania podatku.