top
Aktualności Ustanowienie lektorów

Ustanowienie lektorów

W niedzielę 20 listopada 2022 roku obchodziliśmy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia w naszej wspólnocie gościliśmy ordynariusza naszej diecezji – księdza biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Przewodniczył on Mszy świętej o godzinie 12.00 podczas, której ustanowił 4 nowych lektorów dla naszej parafii jak i diecezji włocławskiej. Homilię dialogowaną dla dzieci wygłosił ksiądz proboszcz – ks. kan Sebastian Osiński, który zaznaczył, iż tronem Jezusa Chrystusa jest krzyż. W dalszej części homilii skupił się na prefacji przewidzianej na tę uroczystość, wskazując, że królestwo Jezusa to królestwo: miłości, sprawiedliwości i prawdy.
W końcowym przemówieniu ksiądz Biskup mówił, że „królestwo Chrystusa budujemy DZIŚ, Bóg nie zna wczoraj i jutro, u Boga stale jest dzisiaj”. Zaznaczył także, że budowanie królestwa opiera się na fundamencie miłości. Na koniec Eucharystii biskup Krzysztof poświecił modlitewniki dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu I Komunii świętej.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w liturgię: Chórowi Parafialnemu, Zespołowi – Na duchową nutę, ale szczególne podziękowania należą się Liturgicznej Służbie Ołtarza za pięknie przygotowaną asystę pontyfikalną.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.