top
Ogłoszenia 20.11.2022 ROKU – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2022 ROKU – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (21.11) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; we wtorek (22.11) – wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego (Pani Organistce Karolinie, Członkom naszego Chóru Parafialnego i Zespołu Muzycznego Na duchową nutę oraz wszystkim Osobom zaangażowanym w śpiew liturgiczny w naszym kościele życzymy wielu łask od Boga.); w czwartek (24.11) – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  2. W przyszłą niedzielę, podczas wszystkich Mszy świętych, będą błogosławione opłatki wigilijne, które – jako znak jedności ze wspólnotą parafialną – będzie można nabyć w kościele u Pani Karoliny, naszej Organistki. Niedługo minie rok od kiedy Pani Karolina – po śmierci Pana Ryszarda – pracuje na rzecz naszej wspólnoty. Dziękujemy za piękną posługę. Okazją do wyrażenia naszej życzliwości i wdzięczności Pani Karolinie niech będzie nabywanie opłatków.
  3. Powracamy do – przerwanej obostrzeniami pandemicznymi – inicjatywy organizowania Parafialnego Balu Charytatywnego. Najbliższy bal odbędzie się w ostatnią sobotę nadchodzącego karnawału – tj. 18 lutego 2023 roku – w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Koszt uczestnictwa wynosi 260 złotych od osoby. W cenie zawarte jest bogate menu, napoje bezalkoholowe (alkoholowe we własnym zakresie), ciasto i tort. Do zabawy będą grali i śpiewali członkowie Zespołu „Picador”. Zapraszamy do wspólnej zabawy, w której w ostatnich latach brało udział 200 osób. Dochód z balu będzie przeznaczony na rzecz Fundacji „Caietanus”, z którą współpracuje nasza parafia. Szczegółowe informacje o balu będą zamieszczone na stronie internetowej parafii.
  4. W związku z licznymi, w ostatnim czasie, zarzutami i insynuacjami kierowanymi wobec osoby św. Jana Pawła II Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przedstawiła swe Stanowisko wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Wraz z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski zachęcamy do zapoznania się z treścią niniejszego stanowiska, zamieszczonego także na stronie internetowej naszej parafii: duch-swiety.pl.
  5. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą Zebrano 5, 435 złotych.
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy. Od przyszłej niedzieli będą dostępne – w cenie 10 i 20 złotych – świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  7. Życzymy Jubilatom, Solenizantom, Gościom i Parafianom światła Ducha Świętego i radości!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Bogumiłę Jastrzębską (l. 79). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej i prosimy dla zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…