top
Aktualności Uroczystość św. Jana Pawła II

Uroczystość św. Jana Pawła II

Pan kiedyś stanął nad brzegiem,
Szukał ludzi gotowych pójść za Nim;
By łowić serca
Słów Bożych prawdą.

Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, a w naszym województwie obchodzona  jest Uroczystość Świętego Jana Pawła II.

Jan Paweł II sprawował posługę papieża ponad 26 lat, przez co jego pontyfikat jest drugi co do długości pontyfikatem w historii Kościoła. W tym czasie odwiedził 132 kraje, ogłosił 14 encyklik oraz 68 innych pism, beatyfikował 1338 osób, a kanonizował 482 osoby. Budował jedność między Kościołami chrześcijańskimi oraz podtrzymywał dialogi z religiami niechrześcijańskimi, potępiał wszelkie formy przemocy, a w swych pismach i przemówieniach głosił wszystkim prawdę o Bogu, który z miłości prowadzi ludzkość do zbawienia.

Po jego śmierci zaczęto nazywać go Wielkim, i choć przydomek ten jeszcze nie został przyjęty przez wszystkich i oficjalnie uznany, to jednak jego nauczanie, rola, którą odgrywał w całym świecie, oraz wpływ, który nadal wywiera swoim nauczaniem na poglądy i postawy moralne chrześcijan, wyraźnie świadczą o jego nieprześcignionej wielkości.

Dzisiaj, podczas Mszy świętej o godzinie 17.00, wypraszaliśmy Bożą Opiekę nad naszymi rodzinami, chorymi, nami samymi prosząc o wstawiennictwo świętego papieża Polaka. Po Mszy świętej modliliśmy się modlitwą różańcową, podczas której rozważania zaczerpnięte zostały z katechez środowych wygłoszonych przez św. Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę w Uroczystość Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia znajdujących się w naszej galerii. 

O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
Twoje usta dziś wyrzekły me imię.
Swoją barkę pozostawiam na brzegu,
Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.