top
Aktualności Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

20 czerwca 2019 roku przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – w tradycji nazywaną Bożym Ciałem. Tego dnia uroczystej Mszy Świętej w naszej świątyni przewodniczył ks. kan. Dionizy Lewandowski. Homilię wygłosił ks. Patryk Sękowski, w której podkreślił, że właśnie dziś „puka do drzwi naszych domów, specjalny Gość – Jezus Chrystus, który przychodzi, aby zobaczyć gdzie i jak mieszkamy”. Wskazał także na 3 ważne szczegóły, które pomagają bardziej zrozumieć tajemnicę tej uroczystości: wiara w to, że Jezus wychodzi do nas pierwszy, szacunek wobec osoby Jezusa utajonego w białej Hostii i szacunek wobec każdego człowiek

Po Mszy Świętej miała miejsce procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy, które rozmieszczone były na terenie naszego Osiedla: na rogu ulic Kościelnej i Pszczelej (Siostry Karmelitanki), na ul. Pszczelej 20 (Dom Dziecka Paulinka), na ul. Parkowej i na schodach kościoła. Przy czwartym ołtarzu  za przebieg uroczystości i zaangażowanie wielu grup parafialnych m. in. Koła Żywego Różańca, asysty, chórowi parafialnemu, LSO wyraził Ks. kan. Sebastian Osiński – Proboszcz naszej Parafii. Wyraził wdzięczność, iż mimo tropikalnych upałów tak wielu Parafian przybyło dziś do świątyni, aby razem oddać cześć i uwielbienie Jezusowi Chrystusowi. 

Tego dnia swoje święto obchodziły również dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły w naszej świątyni do I Komunii  Świętej. Dziękujemy szczególnie właśnie im za włączenie się we wspólną modlitwę: dziewczynkom za sypanie kwiatkami przed Najświętszym Sakramentem, a chłopcom za włączenie się w asystę liturgiczną.