top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.06.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.06.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 VI 2019 roku – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (24.06) – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, w piątek (28.06) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę (29.06) – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (Składane tego dnia na tacę ofiary przeznaczane są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – w ramach tzw. świętopietrza).
W czwartek (27.06) – który będzie ostatnim dniem procesji eucharystycznych po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – na zakończenie Mszy Świętych (o godzinie 6.30 – w Karmelu i 17.00 – w kościele) dokonamy błogosławieństwa wianków i ziół. Prosimy i ich przyniesienie.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które (do 30 czerwca) odbywają się po wieczornych Mszach Świętych, dzisiaj – po Sumie.

2. W dzisiejszą niedzielę – o godzinie 12.00 – Mszę Świętą Prymicyjną (z udziałem swoich Najbliższych) będzie sprawował w naszym kościele ks. Wiktor Ignaczak. Dziękujemy ks. Wiktorowi za obyte u nas praktyki duszpasterskie i życzymy mu wielu łask Bożych w pełnieniu posługi kapłańskiej. Jednocześnie informujemy, iż decyzją władz Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, we wrześniu tego roku i w Wielkim Poście 2020 roku, praktyki duszpasterskie będzie odbywał w naszej parafii diakon Łukasz Kołodziejczak. Nasz nowy diakon będzie obecny także na dzisiejszej uroczystości prymicyjnej ks. Wiktora.

3. Biskup włocławski Wiesław Mering w Odezwie w sprawie modlitwy wynagradzającej za akty profanacji w Polsce apeluje do nas: W niedzielę 23 czerwca, przebłagajmy publicznie Boga za popełnione bluźnierstwa, śpiewając z wiarą i gorliwością we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji, po każdej Mszy św., słowa suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny”. Modlitwa przebłagalna będzie odprawiana – na zakończenie dzisiejszych Mszy Świętych – także w naszej świątyni parafialnej oraz w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych.

4. Fundacja Caietanus, w ramach realizowanego w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora projektu pt. „Zdrowo i aktywnie”, zaprasza w czwartek (27.06) o godzinie 14.00 do Świetlicy Oratorium. Tym razem odbędzie się spotkanie z funkcjonariuszami Policji. Tematem przewodnim spotkania będzie bezpieczeństwo seniorów we współczesnym świecie. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy (nie tylko klubowiczów Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora). Ostatnio pojawia się tak wiele zagrożeń, których ofiarami padają osoby starsze i samotne. Warto wiedzieć, w jaki sposób ustrzec się przed tym zjawiskiem. Projekt jest dofinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek.

5. W dniach 25-27 czerwca udajemy się wraz z około 50-osobową grupą parafian (głównie członków Koła Żywego Różańca) na pielgrzymko-wycieczkę na Pomorze oraz promem do Szwecji. Wszystkim uczestnikom życzymy bezpiecznego podróżowania!

6. Organizowane przez naszą Świetlicę Oratorium półkolonie dla dzieci i młodzieży rozpoczną się od 1 lipca. Obecnie trwają prace remontowe Sali Ciszy w świetlicy. Dziękujemy Pracownikom i Przyjaciołom Świetlicy za ich trud i poświęcenie!

7. Zgromadzenie Braci Pocieszycieli organizuje 23. Pielgrzymkę Rowerową Włocławek-Jasna Góra-Licheń-Włocławek w dniach od 8 do 17 lipca. Więcej informacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.

9. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy! Wszystkich serdecznie pozdrawiamy – szczególnie Ojców (w ich dzisiejsze Święto), Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia oraz Gości. Nauczycielom, młodzieży i dzieciom oraz ich bliskim życzymy bezpiecznych wakacji, w czasie których niech nie zabraknie także niedzielnej Mszy Świętej.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Elżbiety Marii Romaniuk (l. 83). Łączymy się z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz