top
Aktualności Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała

16 czerwca 2022 roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Mszy świętej o godzinie 10.30, grupa dzieci z klas IV przystąpiła do Komunii Świętej Rocznicowej. Eucharystii przewodniczył ksiądz kan. Sebastian – proboszcz. W dialogowanej homilii wskazał elementy łączące uroczystość Bożego Ciała i Komunii Rocznicowej. Ukazał ważność sakramentu eucharystii w życiu każdego człowieka.
Po komunii świętej dzieci śpiewem i tańcem uwielbiły Pana Boga. Następnie ksiądz proboszcz wystawił Najświętszy Sakrament i udaliśmy się w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.
Za przygotowanie ołtarzy dziękujemy: Siostrom Karmelitankom Bosym, Siostrom i Wychowankom Domu Dziecka „Paulinka”, p. Lewandowskim z ul. Parkowej,  Siostrom Wspólnej Pracy od Niepokalanej, a także Fundacji „Caietanus” wraz z Parafialno-Osiedlowym Klubem Seniora. Serdeczne podziękowania należą się Chórowi Parafialnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Asyście, wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego dnia: panom, którzy prowadzili kapłanów do poszczególnych ołtarzy oraz tym, którzy trzymali baldachim i feretrony, a także dziewczynkom sypiącym kwiaty. Księdzu Krzysztofowi i p. Andżelice za przygotowanie dzieci do tego pięknego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.