top
Aktualności św. Mikołaju, módl się za nami…

św. Mikołaju, módl się za nami…

6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja – biskupa Miry. Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku. Według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku. Wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. Największe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari. Współczesna baśniowa postać świętego Mikołaja, wzorowana na św. Mikołaju z Miry, jest wykorzystywana czasie świąt Bożego Narodzenia.

Podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 również był obecny św. Mikołaj, który obdarował dzieci nie tylko słodkimi upominkami. Podczas homilii ks. Patryk wskazał, że najwspanialszym “wynalazkiem” stworzonym przez Boga jest CZŁOWIEK. Najwspanialsze w nim jest to, że w najdrobniejszych rzeczach dostrzega Pana Boga i czyni małe dzieła z miłości – tak jak to robił Pasterz Miry.

Na koniec Mszy Świętej ks. Proboszcz – kan. Sebastian, ks. Patryk oraz ks. Krzysztof rozdali upominki dzieciom, które obecne były na Eucharystii.