top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.12.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.12.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 XII 2020 roku – II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wychodząc ze świątyni możemy włączyć się w zbiórkę datków na ten cel. W imieniu katolików ze Wschodu dziękujemy!
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (7.12) – wspomnienie św. Ambrożego; we wtorek (8.12) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, które są sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie ma innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu. Ponadto Roraty są sprawowane w dolnym kościele we wtorki i piątki o godzinie 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci przed I Komunią Świętą, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz osoby dorosłe. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów!
 4. „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. (…) Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.” Tak brzmi wielka obietnica Matki Bożej złożona w 1947 roku w Montichiari we Włoszech. Wychodząc naprzeciw tej obietnicy Maryi zapraszamy w najbliższy wtorek (8 grudnia) do dolnego kościoła na godzinę 12.00 na wspólną godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie modlitwy uczestnicy otrzymają pobłogosławioną różę. (Szatę Maryi – Róży Duchownej, Rosa Mistica – zdobią trzy róże: biała – modlitwa, czerwona – pokuta, złota – wynagrodzenie Bogu za grzechy.)
 5. W sobotę – 12.12 – Mszą świętą o godzinie 9.00 rozpocznie się w dolnym kościele – prowadzona przez włocławską Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej – adoracja eucharystyczna, która zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Zapraszamy!
 6. Osoby pozostające w domach zachęcamy do uczestnictwa w internetowych transmisjach niedzielnych Mszy świętych oraz liturgii pogrzebowych sprawowanych w naszej świątyni. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=nRq9rb2TZh4.
 7. Pan Organista Ryszard Augustyniak roznosi po terenie naszej parafii (z zachowaniem norm sanitarnych) pobłogosławione w świątyni opłatki wigilijne. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie tego znaku jedności z naszą wspólnotą parafialną.
 8. Złożone za tydzień na tacę ofiary będą przeznaczone na sprawy gospodarcze Dziękujemy za wszelką życzliwość i troskę o funkcjonowanie parafii.
 9. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy również do zabrania ze sobą programu Przedświątecznego Dnia Adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi Świętej, który odbędzie się w ostatnią sobotę Adwentu – tj. 19 grudnia (w godzinach 15.00 – 21.30).
 10. Dzisiaj – z racji Mikołajek – po Eucharystii o godzinie 12.00 dzieci otrzymają słodkie upominki. Zapraszamy! Serdecznie pozdrawiamy i ogarniamy modlitwą naszych Parafian, Przyjaciół parafii, Jubilatów i Solenizantów! W tym tygodniu przypada 75. rocznica urodzin ks. bp. Wiesława Meringa.
 11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Natalii Pietrzak (l. 98). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłej, dla której prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
                                                                                                                     ks. Sebastian Osiński, proboszcz